proDiscgolf.cz>Přehled článků> 10 turnajů, u kterých nesmíte chybět – sezóna 2019

10 turnajů, u kterých nesmíte chybět – sezóna 2019

21. Únor 2019

O tom, že Konopiště Open v letošním roce nebude už asi ví kde kdo, nicméně rozhodně neleníme! Pojďme si shrnout, které turnaje letos pořádáme a na nebudeme chybět s naším nadupaným stánkem! Není toho málo.

HEIPARK Open 2019 – 2. discgolfová liga – 5. až 7. dubna 2019

Premiérový PDGA turnaj v Tošovicích u Oder, kde v minulém roce vzniklo 9 jamkové hřiště, které provětrá i ty nejzkušenější discgolfisty u nás. Pro turnaj bude doplněno o 9 dočasných jamek. Budou stát za to. Zatím to nemůžeme tvrdit jistě, ale předpokládáme, že svými parametry bude Přemkův turnajový design splňovat podmínky první discgolfové ligy.

Už nyní můžeme s jistotou říct, že se můžete těšit na 3 kola po 18 jamkách, večerní puttovačku a párty, jízdu na bobovce a pěkný hráčský balíček. Registrace startuje už tento pátek 22.2. ve 20:00 na idiscgolf.cz! Organizátorem je přímo proDiscgolf.cz, řediteli jsou Petr Bujnošek a Kryštof Novák. Pro nejaktuálnější informace se přidejte k události na facebooku.

O Pohár starosty města Uničov 2019 – 2. discgolfová liga – 26. až 28. dubna

Známý, tradiční a perfektně pojatý turnaj, který organizuje discgolfový klub Eagles Uničov. Píle, preciznost a láska k discgolfu z turnaje dýchá na každém kroku. Jsme hrdí na to, co kluci v Uničově dokázali a že můžeme být jejich partnery. Na místě proto najdete turnajový stánek proDiscgolf.cz. 

Registrace bude začínat 16. března na idiscgolf.cz.

Mistrovství České republiky v jamkové hře – 10. až 12. května

Discgolf se dá hrát i jinak, než na celkový počet hodů. Třeba právě jako jamkovka, kdy hráči bojují v duelech jeden proti jednomu. Pokud na jamce porazí hráč A hráče B (zahraje nižší skóre), tak hráč A vede 1:0. Když budou mít stejně, nic se neděje. Hráč, jež bude mít celkově více bodů, vyhrává duel. Zdá se to malá změna, pořád se přece snažíme hrát co nejnižší skóre, ale discgolf tím dostává úplně nový rozměr! 

MČR v jamkovce letos proběhne na pevném DiscGolfParku v Budišově nad Budišovkou, v sobotu bude skupinová fáze a v neděli pak play-off, spolu s doprovodným doubles turnajem v jamkové hře. Registrace bude začínat 29. března na idiscgolf.cz. Nezapomeňte se přidat k facebookové události, ať  máte ty nejčerstvější informace.

Airport Golf Open – Slovensko – 19. května

Jednodenní turnaj na zbrusu novém osmnáctijamkovém hřišti na golfovém hřišti kousek od Bratislavy. Design je profi, od našeho Přemka, nicméně počítejte se silným větrem! Jde o jednodenní PDGA turnaj, tak s kým můžeme počítat?

Registrace bude probíhat na discgolfmetrix.com od 19. dubna.

Jindřichův Hradec Open 2019 – 2. discgolfová liga – 12. až 14. července

Další dvoudenní turnaj 2. discgolfové ligy, který si zkrátka nemůžeme nechat ujít. Jindřichův Hradec je v našem srdci a tamější Discgolfový klub Vajgar, který turnaj organizuje, jakbysmet! Lokální komunita rychle roste a hřiště mají krásné. Jsme rádi, že můžeme být součástí jejich druholigové premiéry jako partneři, nebudeme chybět ani s naším discgolfovým párty stanem!

Registrace začíná v pátek 31. května na idiscgolf.cz.

Mistrovství České republiky 2019 – 30. srpna až 1. září

Letos je vrcholný event českého discgolfu v Hostačově. Ti nejlepší discgolfisti všech kategorií se porvou o titul v krásném zámeckém parku přesně uprostřed naší země! Hrát se bude 3x 18 jamek a finále, jedná se o klasický dvoudenní turnaj. Hřiště bude pro turnaj náležitě ztížené a upravené, v tom máme jasno už teď. 

Organizátorem je proDiscgolf.cz, registrace začne 19. července na idiscgolf.cz.

Mistrovství střední Evropy 2019 – 20. až 22. září

Proslulé CEDGC, na kterém Češi už od jeho začátků sbírají cenné kovy (v MPO a MJ18 máme tři vítězství ze tří) se KONEČNĚ dostane do České republiky! Zorganizuje ho novojičínský discgolfový klub Moravian Gators na kopci Svinec. Zúčastní se jej ti nejlepší hráči a hráčky z ČR, Slovenska, Polska, Rakouska, Slovinska, Chorvatska a Maďarska. Registrace bude začínat už 12. března, turnajový web s veškerými informacemi bude zveřejněn koncem února.

Je nám ctí, že můžeme být součástí takovéto akce – náš stánek nebude chybět!

Moravian Open 2019 – 1. discgolfová liga – 27. až 29. září

To aby toho na Svinci u Nového Jičína nebylo v září málo. Už tradičně je Moravian Open závěrečným turnajem sezóny, na kterém se rozhoduje o vítězích 1. DGL a tak nějak se ten discgolfový rok uzavírá. Kdo o Moravian Open ještě neslyšel (nebo neviděl fotky), přichází o hodně. Jde bezesporu o jedno z nejkrásnějších hřišť široko daleko a turnaj je zorganizován na jedničku.

Registrace začne 16. srpna na idiscgolf.cz.

Mistrovství České republiky v Doubles – 11. až 13. října

Hra dvojic v posledních letech nabírá na oblíbenosti. Proto nesmí chybět ani Mistrovství ČR v téhle discgolfové disciplíně. V letošním roce jej bude hostit Jindřichův Hradec a organizovat DGC Vajgar, známka kvality. Ani na tomhle turnaji nebudeme chybět s naším diskostánkem. 

Registrace začne někdy začátkem září, ale ještě nevíme kdy a kde. :-)

Mistrovství České republiky týmů – 25. až 27. října

Tohle Mistrovství je opravdovou novinkou. Po předloňské ochutnávce týmové hry na Týmovém Mistrovství světa se uničovští orli rozhodli uspořádat podobný turnaj i v ČR. Zatím je obestřen tajemstvím, ale v režii DG Eagles Uničov to zkrátka nemůže dopadnout špatně. Náš stánek tam taky bude.

Registrace začne někdy v druhé půli září, ale zatím netušíme kdy a kde.

 

Pokud si všechno chcete pojistit a nepřijít o registraci na žádný z těchto turnajů, sledujte facebookovou stránku proDiscgolf.cz. My vám to připomeneme!


Column 'id' cannot be null