proDiscgolf.cz>Přehled článků> Albatros proDiscgolf Team je tu!

Albatros proDiscgolf Team je tu!

9. Červenec 2014

Na Konopišti 2014 byl veřejnosti oficiálně poprvé představen Albatros Discgolf Team. První poloprofesionální tým v České republice. Proč vznikl? Co znamená Albatros v názvu týmu? Kdo jsou členové, jaká kritéria rozhodovala o jejich výběru a jak je podporujeme? Kdo jsou noví členové a jsou další kandidáti na rozšíření? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v následujícím článku.

Logo Albatros discgolf Teamu

Albatros tým jako první poloprofesionální discgolfové uskupení vznikl ze tří důvodů:

1. Podpora talentovaných hráčů

Hlavním cílem Albatros proDiscgolf týmu je zejména podporovat a rozvíjet talentované mladé hráče - juniory. Z toho důvodu jsme si hned v úvodu stanovili podmínku, že juniorští hráči musí mít v týmu vždy největší zastoupení. Spočítali jsme si, že abychom členy týmu dokázali podpořit v plánovaném rozsahu, může jich být sedm až deset. A protože v první sezóně týmu jich bylo 7, v druhé sezóně jich bylo 8 až 9, ve třetí už se počet nezměnil, i když sestava trochu ano a ve čtvrté sezóně přibyl 10. člen týmu. 

A v čem samotná podpora spočívá? Samozřejmě především v discích, každý člen týmu od nás obdrží nespecifikované množství disků zdarma. Dále týmový dres, členství na portále OnlineFitness.cz, úhradu startovného na vybraných turnajích.

2. Rozvoj vnímání discgolfu jako výkonnostního sportovního odvětví

Discgolf je skvělá aktivita na sobotní odpoledne s rodinou či kamarády, ale je to také výkonnostní sport, ve kterém se každý z nás může plnohodnotně realizovat. Každý sport má své talenty a hvězdy, které jsou ostatním příkladem. A discgolf není výjimkou. Existují hvězdy světového formátu, ale i lokálního. A rád bych podotknul, že jít příkladem a být vzorem neznamená vždy jen dosahovat nejlepších sportovních výsledků.

3. Podpora značky proDiscgolf.cz

Myslím, že tohle není nic tajného. Takto sportovní byznys funguje, ty v něčem vynikáš, my tě budeme podporovat a za to budeš reprezentovat naši značku.

Kritéria pro výběr členů:

Sportovní výsledky

Jsou samozřejmě důležité. Čím výše se hráč na turnajích pohybuje, tím atraktivnější z hlediska sponzoringu je. Při výběru juniorských hráčů nám nešlo ani tak o konkrétní výsledky, jako o správnou techniku hodu a potenciál k rozvoji.

Osobnost

Správně by měla být na prvním místě, ještě před sportovními výsledky. Protože jaký pozitivní dopad může mít podpora hráče, který je sice nejlepší, ale nedodržuje etiketu, je povýšený a nekamarádský, pomlouvá jiné hráče nebo za kolo vykouří krabičku cigaret? Zkrátka jsme chtěli vytipovat hráče, kteří nejenže dosahují skvělých výsledků na hřišti, ale jsou skutečnými profesionály i mimo něj. Ať už se jedná o to, kolik nových hráčů k discgolfu přivedli nebo jakou mají v discgolfové komunitě pověst. Hledali jsme skutečné i potenciální ambasadory sportu a jsem si jist, že se nám to povedlo.

Dosažitelnost

Toto kritérium platilo zejména při výběru juniorských členů týmu, neboť jsme jim chtěli nabídnout něco více než jen disky. Rodiče takto mladých hráčů většinou discgolf nehrají a ti tak mají problém se do dějiště turnajů vůbec dostat, a protože jsme z Nového Jičína, vybírali jsme tyto hráče především z Moravskoslezského kraje.

Členové týmu:

Divize Junior:

Adam Klimeš - Havířovský talent, zvládá v pohodě backhand, forehand i putting. Má to skvěle srovnané v hlavě. Neháže extra daleko, zato ale přesně. Díky svému Star Sidewinderu už si dal několik es a na všech turnajích mu pomáhá k ještě lepšímu výsledku. Mezi jeho největší úspěchy patří reprezentace ČR na Mistrovství Evropy 2016 ve Finsku a dělené vítězství v 1. discgolfové lize 2016.

Jakub Knápek - borec z Nového Jičína, dvojnásobný mistr ČR a vítěz české ligy v kategorii Junior. Každý se u něj může něčemu přiučit. Jeho backhandovou, forehandovou i puttovací techniku může závidět leckterý discgolfista. Star Destroyer je pro něj jednoznačně nejdůležitějším diskem. Pokud jde o jeho nejlepší výsledky, tak je to určitě vítězství v kategorii Junior na Mistrovství ČR 2014 (Moravian Open), 2015 (Dymník) a 2016 (Moravský Krumlov). 

Jakub Zdráhal - talent z Přerova, kterého jsme poprvé viděli na turnaji v Hrubé Vodě 2014, kde převálcoval ostatní juniory a oslnil nás svou technikou a zápalem pro hru. Nejradši má svůj oranžový Yeti Pro Aviar (na fotce). Jeho obrovský (a legendární) úspěch je rozhodně výhra na Moravian Open 2015, kdy šel do finále na třetím místě a s tříhodovou ztrátou. Vyhrál o dva. Rok poté to na stejném turnaji zopakoval, jen z druhého místa (o dva) a vyhrál o čtyři.

Bohdan Bílek - další nadějný junior z novojičínské líhně. S Kubou Knápkem se znají velmi dobře, hrají spolu a v roce 2016 Bohdan ukázal, že na to opravdu má. Vyhrál totiž Mistrovství střední Evropy v kategorii Junior. Kromě toho se často umisťuje na předních příčkách všemožných českých turnajů. Na svoji C-line MD3 nedá dopustit.

Open:

Kryštof Novák - v týmu sice není nejstarší, ani nejmladší, ale discgolf hraje určitě nejdéle. Jeho nejsilnější zbraní na hřišti je určitě hra putterem, a tím nemyslíme jen puttování. V jeho bagu najdete jen Discmanii a nejoblíbenější disk je určitě D-line P1x. Jeho největšími úspěchy jsou (kromě bezpočtu 1. míst na C turnajích) určitě vítězství na Moravian Open 2013Kadaň Open 2014, 2. místo na Mistrovství střední Evropy a výhra na MM Budišov Open 2017

Robin Kaňok - vycházející hvězda ostravské discgolfové scény. Backhandové i forehandové bomby, to on umí. I z toho důvodu má tak rád svého tmavěmodrého Star Bosse. Na svou velkou výhru zatím stále čeká, ale v sezóně 2016 zvítězil na všech turnajích HDGT - Havíři a v očích týmu Čech vyvolal strach i na superfinále v Hostačově.

Women:

Jarmila Havířová - jedna ze dvou žen v týmu. Tvaří se sice nenápadně, ale každý si ji zapamatuje hned po jejím prvním hodu. Při hře využívá svých zkušeností z frisbee ultimate a lehkých disků. Na plast Blizzard Champion nedá dopustit. Jejím největším úspěchem je asi asi to, že už je dvojnásobnou mistryní ČR a bezpočet vítězství na všemožných turnajích. V roce 2015 také vyhrála českou ligu s maximálním počtem bodů.

Eva Králová (na fotce vpravo) - talentka a atletka z Prahy, která ví, jak na sobě makat a zlepšovat se. Hraje od poloviny roku 2014 a už v její první kompletní sezóně (2015) stihla nasbírat cenné kovy na velkých turnajích. Největším úspěchem je místo v 1. discgolfové lize 2016. V roce 2017 už objíždí všechny turnaje EuroProTour. Nejdůležitější je pro ni její D-line P1x a lehký Wraith.

Grandmaster:

Karel Hlava

Karel Hlava - to, že je v týmu nejstarší, rozhodně není jeho nevýhoda. Denodenně na sobě pracuje a trénuje na hřišti na Dolní Moravě. Na jeho hře ve větru to jde dobře vidět. Disky, na které spoléhá, jsou hlavně Discmania PD2 Chaos (hyzer) a DD2 Frenzy (distance). Jeho největším úspěchem je výhra na Mistrovství ČR 2016 (Moravský Krumlov) v kategorii Grandmaster.

A proč Albatros?

1. Birdie (-1) – Eagle (-2) – Albatros (-3).

2. Bitevník L39 Albatros je zobrazen v logu týmu a jakožto světoznámý produkt našeho leteckého průmyslu symbolizuje českou kvalitu a rychle letící disk.

 

Víte o někom, kdo by v Albatros týmu neměl chybět? Dejte nám tip.

Autor: Přemysl Novák


Column 'id' cannot be null