proDiscgolf.cz>Přehled článků> Albatros Team v roce 2018

Albatros Team v roce 2018

16. Březen 2018

„Vážení cestující, mluví k vám Kapitán! Pevně věříme, že jste si užili dlouhou zimní dovolenou, odpočinuli si a nabrali nové síly. Letadlo Albatros za malou chvíli startuje do nové sezóny. Prosím připoutejte se, brzy vyrážíme!“

Už je to tak. Registrace na první velké turnaje je v plném proudu a my jsme připraveni. Discgolf nás baví, rádi soutěžíme, máme velké ambice a míříme vysoko!

Ovšem… ještě než se odlepíme od runwaye, rádi bychom se na chvíli ohlédli zpátky. Rok 2017 byl pro nás mimořádně úspěšný a v mnohém zlomový. Získali jsme čtyři tituly Mistra České republiky, uspěli na mezinárodních turnajích, ale hlavně - získali nové partnery a přijali velké výzvy, které teď stojí před námi! Nebude to snadný let, ale každý, kdo má namířeno ke hvězdám, s tímhle musí dopředu počítat!

Máme pro Vás několik novinek, se kterými bychom se rádi podělili!

Odchod Adama Klimeše z týmu

Láska ke sportu dovedla Adama k důležitému životnímu rozhodnutí. Nebyl to jen discgolf, kterým se Adam bavil ve volném čase. Ti, co ho znají, dobře ví, že Adam je taky vynikajícím florbalistou. Florbal hraje už 11 let a v roce 2017 se s týmem dostal do nejvyšší české soutěže. Hraje za Torpedo Havířov a nastupuje jak za juniorský tým, tak i za muže! Pro obě sestavy je klíčovou oporou a tak ho trenéři velmi neradi pouštěli na discgolf. Adam dal tedy přednost florbalu. Chtěl by se stát profesionálním hráčem a hodlá pro to udělat vše. Nezoufejte, disky prý na hřebík nepověsí. Slíbil, že pokud se některý z turnajů nebude krýt se zápasem, přijede si zahrát. 

Co k tomu říká sám Adam: Důvodem mého odchodu z týmu nebyl jen florbal, který oproti discgolfu hraji o dost déle, ale také škola, jelikož všechno dohromady se nedá skloubit. Zároveň jsem nechtěl držet místo někomu jinému, jelikož jsem se nemohl rozvíjet kvůli nedostatku času, takže můj potenciál stál na místě. Rozhodně s discgolfem nehodlám skončit, jen ho nebudu hrát tak často jako doposud. Chtěl bych poděkovat celému týmu za spolupráci, dále Přemkovi, Kryštofovi a Michalovi, kteří mě vlastně "vychovali" a za to jsem jim vděčný. Všem Albatrosům přeji, ať se jim daří jako doposud. Věřím, že s novým manažerem a trenérem v jedné osobě bude o Albatros teamu ještě hodně slyšet.

Příchod Petra Strieglera

U všeho co děláme, sledujeme jeden hlavní cíl, dostat discgolf k lidem, respektive více lidí k discgolfu - k aktivnímu a zdravému pohybu v přírodě. Jsme přesvědčeni, že discgolf lze nejlépe propagovat přes úspěšné discgolfové osobnosti. Podpora talentovaných hráčů byla (a stále je) jedním z hlavních důvodů, které vedly ke vzniku týmu Albatros. Mladé naděje z Moravského Krumlova a juniorského vicemistra republiky v kategorii MJ12, si jistě všimli mnozí z nás. Na Petrovi nás fascinovala jeho vášeň k discgolfu, talent a především jeho charakter. Tyto tři klíčové faktory byly pro nás při výběru rozhodující. Pevně doufáme, že se Peťovi v týmu bude dařit a společně s jeho tátou, který je stejně tak nadšený pro discgolf, i domácím klubem, z něj vychováme hráče světového formátu.

Více mezinárodních turnajů

Vnímat discgolf, potažmo sport jako takový, lze dvojím způsobem - reakreačně nebo vrcholově. Nijak se netajíme tím, že od našich hráčů očekáváme vůli a touhu něčeho v discgolfu dosáhnout. Dosažení jednoho cíle je současně start cesty za cílem novým. A proto hodláme naše Albatrosy více posílat za hranice České republiky, aby se poměřovali s novou konkurencí.

Všem příznivcům teamu Albatros děkujeme. Po skvělém zimním soustředění nastupujeme do nové sezóny motivovanější více než kdy před tím. Těšíme se na shledání s vámi na hřišti nebo akcích, které připravujeme. O tom už ale příště. 

Jindřich Švub

manažer teamu


Column 'id' cannot be null