proDiscgolf.cz>Přehled článků> DGWT European Masters 2016 - začínáme

DGWT European Masters 2016 - začínáme

19. Červenec 2016

European Masters - 4. turnaj Disc Golf World Tour a první letošní Major. Odehrává se na přenádhérném švédském Järva DiscGolfParku na periferii Stockholmu. My právě vyrážíme!

Järva DiscGolfPark

Dle mnohých to nejhezčí hřiště na světě. Evropané na něj nedají dopustit a Američané, kteří měli to štěstí si na něm zahrát ho zbožňují. My ho s největší pravděpodobností budeme zbožňovat taky. Má totiž 27 nádherných pevných jamek s různými kombinacemi výhozišť a košů (par od 85 do 88). K tomu je v areálu i krátké šestijamkové hřiště - na rozehřátí. Samozřejmostí je driving range a puttovací zóna.

Po prohlédnutí mapky, fotky a popisu se člověk ani moc nepodivuje nad tím, že jde o první pay-to-play (placené) discgolfové hřiště v Evropě a hlavně, že je tak úspěšné. Na svědomí jej mají bratři Löfovi. Mats Löf, který celému projektu velí, je discgolfistou už od roku 1979. Doplňuje jej jeho bratr Jonas, který je krajinným architektem a k současné podobě hřiště přispěl svým umem v mnoha ohledech. 

European Masters

Jak už bylo zmíněno, turnaj European Masters je 4. turnajem Disc Golf World Tour 2016 a jediný evropský Major. Půjde o druhý ročník (poprvé se hrálo v roce 2014). Ten první vyhrál Paul McBeth (4 násobný mistr světa, kterého asi už není třeba představovat) a je i velkým favoritem letošního ročníku. Bojovat bude s takovými hvězdami, jako je Ricky Wysocki (který na svůj úspěch na DGWT stále čeká), Nate Sexton (Paulův věrný druh na cestách), Karl Johan Nybo (snad nejsympatičtější discgolfista ze všech) a další. Simon Lizotte bohužel bude muset turnaj vynechat, kvůli poranění kolene.

Organizaci má na starosti společnost Spin18, kterou vede Jussi Meresmaa. Ten má na kontě už několik legendárních turnajů - každý ročník European Open, Konopiště Open 2016, La Mirada Open, atd. Obklopen bude jako obvykle týmem mistrů médií, tedy kameramany, fotografy, bloggery a instagramery. Rozhodně je se na co těšit. Stojí za to sledovat:

- instagram dgworldtour

- youtube The SpinTV, kde budou každodení wrap up shows a další záběry

- facebook Disc Golf World Tour

- web Disc Golf World Tour

- online skóring - doporučujeme všem registraci, pak uvidíte i statistiky Disc Golf Metrix

- facebook proDiscgolf.cz

- instagram proDiscgolf.cz a hashtag #czechingthemasters

#czechingthemasters

Ano, je to tak. Jsme ve Švédsku (Kryštof a Přemek Novákovi) a hrajeme European Masters 2016! Turnaj nám začne ve středu naplánovaným tréninkovým kolem, Přemek jde v 9:40 (spolu se dvěma Švédy a jedním Finem) a Kryštof v 11:30 (spolu se třemi Švédy - Williamem Gummessonem alias mistrem Švédska, Peterem Bygde a Ragnou Bygde alias jednou z nejlepších evropských discgolfistek). 

Oficiální turnajová kola začnou ve čtvrtek, teetimy zatím neznáme, ale jakmile se je dozvíme, tak se je dozvíte taky. Tak ať to lítá a držte nám palce!


Column 'id' cannot be null