proDiscgolf.cz>Přehled článků> Disc Golf World Tour

Disc Golf World Tour

9. Říjen 2015

Jussi Meresmaa posouvá profesionální discgolf na novou úroveň. Disc Golf World Tour je série šesti elitních turnajů, z nichž 3 budou v USA, 1 ve Švédsku, jeden v Estonsku a jeden v České republice.

Zakladatel značky Discmania a konceptu DiscGolfPark na players meetingu právě probíhajícího United States Disc Golf Championships (známé jako USDGC) představil zbrusu novou sérii turnajů World Tour. Hlavním cílem této série je dostat discgolf na výsluní, do televize a do novin a udělat z něj opravdu světoznámý sport.

Do DGWT bude v roce 2016 patřit celkem 6 turnajů, první z nich bude v kalifornské La Miradě (tedy na domácím hřišti Davea Dunipace, vynálezce discgolfového disku), druhý u nás na Konopišti (!!!) třetí v estonském Tallinnu, čtvrtý bude European Masters 2016, pátý zatím nepředstavený americký a šestý USDGC 2016. Turnaje chce Jussi cílit ven z discgolfového světa (tzv. mimo black spot), zaměří se tak na nábor nových doposud nehrajících fanoušků discgolfu.

Black spot (černá tečka) je pojem, který Jussi a jeho tým používá pro již hrající a zapálené discgolfisty. Většina turnajů je zaměřená právě na black spot - snaží se mít co nejlepší hráčský balíček, co nejoroginálnější hřiště a co největší odměnu pro vítěze, zkrátka chce udělat hráče šťastnými. Tímto způsobem ale nové discgolfisty nezískáme. Jussi proto organizuje turnaje směrem ven, hřiště designuje skvěle, ale tak, aby bylo přehledné jak pro fanoušky na místě, tak na videu, nesnaží se navýšit odměnu vyplácenou hráčům, naopak vybrané peníze investuje do médií a do propagace turnaje. Jedině tímto způsobem si discgolfu začnou všímat opravdu velcí sponzoři, kteří pak odměny navýší mnohonásobně.

Každý z turnajů bude možné sledovat díky SpinTV, která přichystá jednak videa z jednotlivých kol, z nejdůležitějších turnajů i přímý přenos, ale hlavně The Insider Show, večerní půlhodinové shrnutí každého hracího dne.

Díky naší dlouhodobé spolupráci právě s Jussim se mezi elitní šestku turnajů zařadilo i Konopiště Open, které proběhne v květnu příštího roku. Detaily zatím stále diskutujeme, ale už teď je jisté, že se ho zúčastní i sám čtyřnásobný mistr světa - McBeast, McBest, Paul McBeth! 

My už se samozřejmě těšíme a pilně připravujeme. Jisté je, že novinek ohledně Konopiště Open teď bude hodně, a proto doporučujeme bedlivě sledovat náš facebook

 


Column 'id' cannot be null