proDiscgolf.cz>Přehled článků> DiscGolfPark Kopřivnice slavnostně otevřen

DiscGolfPark Kopřivnice slavnostně otevřen

24. Září 2014

Píše se den 18. 9. 2014. Den, který se zapíše do dějin města Kopřivnice tučným písmem. DiscGolfPark Česká republika, město Kopřivnice a Bushcraft discgolf Kopřivnice spojují své síly a již od časných ranních hodin se na úpatí Červeného kamene a pod hradem Šostýn začínají roztáčet plastové talířky.

Jako na stříbrném podnose je žákům základních škol servírován discgolf se vším všudy. Historie discgolfu, praktická ukázka, týmové soutěže, velká puttovací soutěž a testování naučených dovedností přímo na hřišti. To vše jako předzvěst něčeho velkého.

Zářivý létající disk je již vysoko na modravé obloze a jasně dává najevo, že u této velké slávy nesmí chybět. Z centra města Kopřivnice vyjíždí dlouhá kolona automobilů s delegací slavných osobností sportovního světa, které se nesmazatelně zapsaly do dějin svými olympijskými výsledky (10 olympioniků). Společně s nimi mají namířeno stejným směrem také představitelé města Kopřivnice a spousta nadšených discgolfistů. Mezi všemi přítomnými se objevuje i osobnost nejzářivější a nejznámější, věčně usměvavá, vždy pozitivně naladěná paní Dana Zátopková. Další velká osobnost, tentokrát discgolfového nebe, dorazila do Kopřivnice a není jí nikdo jiný než zakladatel discgolfové značky Discmania, vynikající hráč a učitel Jussi Meresmaa z Finska.

Obě tyto osobnosti, doplněny o pana starostu Josefa Jalůvku a předsedu místní discgolfové organizace Tomáše Kociána, se ujaly přestřižení pásky, slavnostního výhozu a otevřeli tak bránu nového DiscGolfParku v Kopřivnici.

Sám Jussi Meresmaa označil toto hřiště jako krátké a technické, které velmi ideálně doplňuje již vzniklé DiscGolfParky v blízkém okolí, a jedním dechem dodal, že tady mohou vyrůst opravdu kvalitní hráči.

Po slavnostním přestřižení pásky následovala discgolfová Akademie, kde si, pod drobnohledem toho nejzkušenějšího, mohli hráči vypilovat techniku a připravit se tak na 1. Kopřivnický Open.

Do turnaje 2x9 jamek nastoupily čtyři desítky hráčů. Do nejprestižnějšího flightu, jehož leader byl Jussi Meresmaa, se hráči losovali ze všech scorekaret a štěstí zahrát si s Jussim měla hned čtveřice hráčů. Výkonem 2x20 nenechal Jussi nikoho na pochybách, kdože to vlastně do Kopřivnice přijel.

Úžasná atmosféra vytvořená všemi návštěvníky slavnostního otevření, doplněná fantastickým zázemím ze strany města Kopřivnice a organizační podporou týmu proDG.cz přispěla k hladkému a velkolepému průběhu slavnostního otevření. Všem zúčastněným přejeme, ať to lítá.

Autor fotografií: David Macháček

Zdroj fotografií: Kopřivnické noviny


Table 'prodiscgolfcz1.stats_cookies' doesn't exist