proDiscgolf.cz>Přehled článků> Discmania znovuobjevila fairway driver

Discmania znovuobjevila fairway driver

6. Srpen 2014

Když už Jussi Meresmaa a jeho Discmania tým přijdou s nějakým novým diskem, stojí to za to. Svůj line up tentokrát doplnili dalším fairway driverem. Nutno podotknout, že překonat takovou pecku, jakou byl FD Jackal, je setsakramentský oříšek.

Zapadá FD2 mezi ostatní Discmanie?

Ano...

Ve Finsku se rozhodli, že žádné FD není třeba překonávat. Uvědomili si, že Jackal neumí úplně všechno, například ve větru se příliš neuchytí a na zatáčky doleva to taky není žádný extra talent. FD2, to už je jiná pohádka. V jakémkoli větru se můžeš spolehnout, že půjde rovně. A pak doleva. Nikdy doprava.

Do řady Discmanie se tak staví někam mezi FD a PD. Létá zhruba stejně daleko jako první zmiňovaný, ale ne tak daleko jako ten druhý. A taky ne tak doleva.

FD2 (7,4, 0, 2) vs. Teebird (7, 5, 0, 2)

Teebird, jako dlouhodobý favorit mezi fairway drivery, je jasným konkurentem FD2. Člověk si většinou vybere jeden, nebo druhý. Jak už čísla napovídají, FD2 opravdu nelíéá tak moc jako Teebird. O číslo menší glide odpovídá realitě naprosto přesně. Navíc v ruce člověku připadá ještě o trochu pomalejší než Teebird, takže nelétá tak daleko.

Na druhou stranu je ve větru ještě o trochu spolehlivější než favorit od Innovy. Profil samotného disku je o dost plošší (jinými slovy - je to placka) a do ruky padne dokonale (alespoň mně). Navíc se vyrábí v novém Champion Jolly Launcher plastu, takže i dobře vypadá.

Závěrem

Pokud přepíráš FD Jackal a chtěl bys něco, co vydrží tvou sílu, případně hledáš fairway driver, který nepoletí tak moc rovně, nebo možná hledáš něco na forehand, jsi tu správně. FD2 je pro všechno tohle stvořený. Je málo disků, které by měly tak spolehlivý fade jako tenhle. Můžeš s ním počítat jednoduše vždy.

Už jsi ho vyzkoušel? Nebo se chceš na něco zeptat? Napiš komentář :)

Ať to lítá!

Kryštof


Column 'id' cannot be null