proDiscgolf.cz>Přehled článků> Klinika a distance showcase ve velkém

Klinika a distance showcase ve velkém

15. Červen 2014

12. 6. naši zemičku přijel někdo navštívit. Tím někým byli Avery Jenkins a Simon Lizotte... Že jste ta jména už slyšeli? 

Řekl bych, že ano. Dokonce i na tomhle e-shopu se vyskytují dost často. Jsou to ikony. Avery Jenkins - jeden z nejlepších hráčů, učitelů a ambasadorů discgolfu vůbec. Skutečný profesionál na cvičišti, i na bojišti. Simon Lizotte - výrazná naděje evropského discgolfu, sponzorován Discmanií, držitel rekordu v rychlosti hodu diskem (144 km/h). 

Začněme ale od začátku. Když nám před pár týdny napsal Jussi M. (zakladatel Discmanie), že k nám (na Ladronku) 12. nebo 13. června přijedou ti dva udělat kliniku, chvíli jsme popadali dech. Pak jsme ale vše naplánovali a dokonce přidali i naši druhou vizi – distance showcase, navíc s jedněmi z největších „bomberů“ vůbec! Všechno šlo podle harmonogramu, nejdříve kvalifikace na showcase (hoď 100 m a zasoutěž si s nejlepšími), pak samotná klinika, nakonec pak finále showcase. Takže hezky chronologicky...

Z 25 lidí, kteří si přišli zadrajvovat, se do finále probojovalo 20 (někteří až tak úplně nebojovali, ale byli nasazeni). Bylo jasné, že ve finále finále (top 5 z postupujících 20) nebude chybět Simon a Avery, ale pak už to bylo otevřené. My jsme samozřejmě měli nějaké tipy na další, ale čekalo nás pár překvapení!

15:40 se konečně ukázal tým Deep in the Game Europe, ve složení Jenkins, Lizotte, Marter (manažer). 40 lidí šlo rovnou na věc, hltali jsme každé jejich slovo o drivování backhandem. Fairway drivery do ruky a jdeme na to. Oba borci používají FD C-line, Simon ho drží „fan gripem“ a Avery „power gripem“ a hlava se nemá otáčet úplně dozadu. Přesnost je důležitější než vzdálenost.

Klinika v plném prouduTakovéhle bagy se teď prý nosíAvery ve svém živluSimon a jeho perfektní technika

Důležité je jít hezky od základu, nejdříve z místa, pak s rozběhem. Nejdříve puttery, pak midrange, pak fairway drivery a nakonec až drivery. S Averyho slovy „You‘ve probably never seen a putter fly so far.“ (Pravděpodobně jste nikdy neviděli putter letět tak daleko.) nám Simon ukázal svých 120 metrů s modrou P2 D-line. V protivětru. Tak je asi fakt lepší začít od pomalejších.

Společné foto účastníků kliniky

18:40 pokračovala distance showcase. Každý kvalifikovaný měl 3 pokusy, 5 nejlepších hráčů se dostalo do finále. Nikoho nepřekvapilo, že finalisty byli Simon Lizotte i Avery Jenkins. Z českých řad je doplnil Lukáš Filandr, Jára Pavlas a Michal Grepl. Konečné pořadí je takovéto:

  1. Simon Lizotte (175 m) – hozeno C-line PD2 175 g (peklo)
  2. Avery Jenkins (160 m)
  3. Michal Grepl (137 m) – hozeno FOREHANDEM!
  4. Jára Pavlas (133 m)
  5. Lukáš Filandr (126 m)

Jára Pavlas drivuje pod Simonovým drobnohledem

A co teď? Teď se můžete těšit na video z celého hvězdného čtvrtku 12. 6.!

Závěrem..


Column 'id' cannot be null