proDiscgolf.cz>Přehled článků> Kryštof Novák: Modrý XT Aviar

Kryštof Novák: Modrý XT Aviar

24. Listopad 2014

Před pár týdny jsem si pořídil modrý XT Aviar. Oddanost, věrnost, klid. Přesně to jsem od něj čekal. 

Má 175  gramů, čísla 2|3|0|1 a „královskou modř“. Na nové xtéčko jsem se těšil už několik týdnů dopředu. Pro pochopení kontextu vysvětlím proč.

Aviary jsou pro mě v discgolfu nutnost. Bez nich by to nešlo. Momentálně mám 4x McPro Aviar (175g) na puttování. Pak jeden hodně obitý DX Aviar na pravotočivé hody, jeden mírně obitý DX Aviar na rovné hody a jeden skoro nový DX Aviar na levotočivé hody. Problém tkví v tom, že je hážu fakt hodně často a tak se z „levotočivého“ DX Aviaru po chvilce stane „rovný“.

McPro je pro mě kromě puttingu moc tvrdé, Pro KC má dole hranu navíc (tzv. bead), R-Pro je na mě příliš měkké. Tak jsem čekal, s čím Innova přijde a nakonec kluci v Kalifornii nezklamali. XT Aviar mi přesně sedí do bagu.

Jako nový je hodně stabilní. Je to Aviar, který vždycky končí vlevo. R-Pro Pigu a podobným se sice rovnat nemůže, ale svůj účel plní skvěle. Momentálně ho mám třetím týdnem a létá pořád stejně, nejeví žádné známky obití. Prostě skvělý.

Používám ho v Novém Jičíně na Bochetě na 5., 6. a 8. Jamce. Pak si dokážu ho představit i třeba v Kolíně na 1., nebo 8. Jakmile je jamka rovná a do 80 metrů, kde nemůžu riskovat, že skončím vpravo, je to jasná volba.

Celkově bych určitě vyzdvihl jeho oddanost. Velký vliv na to má asi plast, který mi maximálně vyhovuje. V ruce se drží výborně. Jsem rád za jeho věrnost, má letět na konci doleva a letí tam. Pokaždé. Hlavní je ale ten klid, se kterým ho můžu hodit za deště a větru k cíli. A on tam letí. Protože se drží tak dobře a létá spolehlivě.

Kryštof Novák, člen proDG.cz - Albatros discgolf Teamu

Modrá je barva oddanosti, věrnosti, loajality a klidu. 


Column 'id' cannot be null