proDiscgolf.cz>Přehled článků> Meziškolní ligy letí napříč republikou

Meziškolní ligy letí napříč republikou

25. Červen 2014

Tým proDG.cz pokračuje v podpoře rozvoje discgolfu v České republice. Bojujeme na různých frontách a po pár nových DiscGolfParcích (Brno Starý Lískovec, Park Sportu Hrubá Voda) jsme se zaměřili na aktivní podporu mládeže, a to v podobě meziškolní ligy v discgolfu v různých městech po celé České republice.

Účastníci meziškolního turnaje v Havířově

Mladá generace je z discgolfu nadšená a  často jim učaruje. Ne vždy se však právě této generaci daří správně plast uchopit a pochopit (a jak víme, úchop/pochop je v discgolfu základ). Discgolf hraný podle pravidel rozvíjí osobnost mladých a vzbuzuje v nich pocit zodpovědnosti za své vlastní chování a činy.

Proto přicházíme s projektem meziškolních lig. Po celé České republice jsme se rozhodli podpořit snažení mladých a jejich pedagogů. Vidíme v mladé generaci obrovský sportovní potenciál a snažíme se jí představit discgolf jako jednu z možností aktivního trávení volného času.

Po Jindřichově Hradci, Valašském Meziříčí a Karviné se do meziškolní ligy v discgolfu zapojila další moravskoslezská discgolfová metropole - tedy Havířov.

Skôrkarty jsou připravenéVýhoziště a soutěžechtiví žáci

Na výhoziště DiscGolfParku Stromovka v Havířově se dne 23. 5. 2014 postavilo hned 9 havířovských základních škol. Fantastická organizace v podání vášnivého discgolfisty Mgr. Čestmíra Slívy a po okraj naplněná startovací listina byly okořeněny úžasnými výkony v obou kategoriích. Hoši a dívky hráli 2x9 jamek plus tři jamky finále.

Absolutním vítězem s famózně vyladěnou formou se na 2. ročníku meziškolní ligy v discgolfu v Havířově stal žák 8. třídy ZŠ Marie Kudeříkové, člen Albatros týmu (powered by proDG.cz) Adam Klimeš, který v prvním i druhém kole naházel 22, a tak uletěl všem pronásledovatelům. Druhý skončil v kategorii hochů Lukáš Regec  (ZŠ Marie Kudeříkové) a třetí zástupce ZŠ F. Hrubína Daniel Obracaj.

Absolutní vítěz Adam KlimešTi nejlepší chlapci a dívky

V kategorii dívek si nejlépe s havířovským hřištěm poradila Anna Chodurová, žákyně ZŠ F. Hrubína, druhé místo obsadila Tereza Chodurová, taktéž ZŠ F. Hrubína, a třetí místo uhájila žákyně ZŠ K. Jasioka Veronika Procházková.

Pořadí škol podle celkově naházených hodů za dvě kola:

  1. ZŠ F. Hrubína 264 hodů
  2. ZŠ M.Kudeříkové 267 hodů
  3. ZŠ K. Jasioka 308 hodů
  4. ZŠ G. Svobody 315 hodů
  5. ZŠ K. Světlé 317 hodů
  6. ZŠ Jarošova 319 hodů
  7. ZŠ Pujmanová 325 hodů
  8. ZŠ na Nábřeží 340 hodů
  9. ZŠ Školní 354 hodů

Obrovské díky patří všem zúčastněným pedagogům a organizátorům turnaje.

Tým proDG.cz se už těší na další ročníky a další fantastické výkony žáků základních škol.

Michal Grepl


Column 'id' cannot be null