proDiscgolf.cz>Přehled článků> Mistrovství Evropy 2014 - epilog a dovětek

Mistrovství Evropy 2014 - epilog a dovětek

8. Říjen 2014

Na Mistrovství Evropy v Ženevě jsme viděli mnohé. Viděli jsme, jak neskutečně vyrovnaná je evropská discgolfová špička v kategorii Open. Ale taky jsme viděli, jak jsou na tom junioři.

Ti jsou totiž budoucností discgolfu. Všichni z nás nyní vidíme, jak na tom čeští a moravští mladíci momentálně jsou, víme, jak nadějná je budoucnost tuzemských discgolfistů je. Naši Albatrosi (Kuba Knápek, Adam Klimeš a Tomáš Hotárek) jsou toho zářnými důkazy. Nikdo z nich nehraje discgolf déle, než rok a půl a není starší 14 let. Co je asi čeká, až jim bude 24...

Ale jak to vypadá na celoevropské juniorské špičce? Jedním slovem, dobře. Tohle je generace, která se konečně doopravdy vyrovná americkým profesionálům, v 15 až 17 letech se jejich pdga rating pohybuje mezi 950 a 990 (pro úplnost, nejvyšší český rating má momentálně Lukáš Filandr - 976). 

Nám se podařilo pořídit exkluzivní záznam z juniorského finále na European Disc Golf Championships 2014 v Ženevě! Ve složení Marvin Tetzel, Niko Rättyä, Anton Kappling a Albin Lindberg vám ukáží, jak to vypadá na špičce ledovce. Bohužel se nám podařilo natočit jen prvních 11 jamek, celkovým vítězem se po závěrečném dramatu stal německý Marvin Tetzel! Gratulujeme!

Tak co na ně říkáte? 


Column 'id' cannot be null