proDiscgolf.cz>Přehled článků> Mládí vpřed aneb Havířov Stromovka Open 2014

Mládí vpřed aneb Havířov Stromovka Open 2014

17. Červen 2014

Začalo to tak, jak jsme zvyklí. Registrace se naplnila během pár hodin, přidali jsme tři jamky, rozšířili kapacitu na 60 lidí. Ráno nás uvítalo krásné počasí...

V 6:30 přišli trénovat první hráči, v 7:30 už se na InfoBoardu ve Stromovce leskly 4 esové plaketky (David Polka, Pavel Kotala, Pavel Kotala a Pavel Palowski) za výjimečné úspěchy na předešlých turnajích a v 8:00 už byly připraveny všechny 3 přidané jamky.

Na players meetingu (v 8:45) jsme nezapomněli zdůraznit, že každá jamka je bonusová a všichni tak mohou být zvěčněni na věčné časy. Následoval rychlokurz pravidel, připomněli jsme taky Ligu Moravskoslezského kraje a poprvé představili cenu pro jejího vítěze z dílny vášnivého discgolfisty a řezbáře Čestmíra Slívy.

Následovalo rychlé rozdělení do flightů a najednou se všichni rozprchli na jednotlivé TeePady. 

Začínal jsem na jamce číslo 8 a asi minutu předtím, než se zakřičelo „Dvě minuty!“, mi do uší zazněl řinkot řetězů – Míra Adam dal svým DX Sharkem eso... „Dvě minuty!“, “Výhoz!“ - šířilo se hřištěm. Bum, další řetězy a tentokrát se raduje Bohdan Bílek se svým DX XD. Zase 8. jamka. Dvě esa během 3 minut... Ke konci kola pak z jiného flightu zazněl výkřik na 1. jamce – tentokrát Kuba Koch.

Kryštof Novák

 

V prvním kole zazářil především novojičínský Pavel Kotala se skóre +5 oproti dvouparu (čti 29). Kromě něj se na prvních příčkách ukázali třeba Filip Adam, Martin Dudek, Libor Vašek, Matěj Vojtík nebo Michal Grepl. Mezi ženami se vedení chopila bushcrafťačka Lucka Hotárková (39), v Masterech to byl Radek Knápek (33). V juniorech byl celý první flight z Havířova (a to tam nechyběl Jakub Knápek ani Radek Dostál z Nového Jičína).

Z druhého a třetího kola je třeba zdůraznit hlavně výsledek Kryštofa Nováka – 27 (9 birdie a 3 pary), což je současný rekord havířovské dvanáctijamky, a pak taky Adama Klimeše - juniora, který zahrál 28 (9 birdie, 2 pary, 1 bogey).

Do finále postoupil mladý Matěj Vojtík (nutno podotknout, že je mu teprve 14 let) o 3 hody před Kryštofem Novákem a dále pak Samuelem Duškem, Ondrou Hotárkem a Pavlem Kotalou. Rozdíl mezi prvními dvěma se postupně zmenšoval, ale Matěj potvrdil svůj talent a formu na předposlední jamce, kdy byl Kryštof pod košem, a mohl tak vyrovnat, a Matěj asi 13 metrů od něj. Zaputtoval. A od nás mu patří obrovská gratulace!

Mladý člen DGC Slovácko a reprezentant Ultima ukázal všem starším a zkušenějším hráčům, jak se vyhrává turnaj s grácií. Druhé místo obsadil Kryštof Novák (Albatros discgolf Team, Moravian Gators), třetí pak Samuel Dušek (Albatros discgolf Team, Moravian Gators). Mezi ženami vyhrála Petra Javorková (Moravian Gators), druhá byla Lucie Hotárková (Bushcraft) a třetí Klára Janušková (Moravian Gators). V Masterech nakonec vítězství uzmul Dan Večeř a na děleném druhém místě byli Martin Kubát (Bazarmix) a Radek Knápek. Juniory tentokrát ovládl třináctiletý Adam Klimeš (Albatros discgolf Team) s celkovým skóre 110 hodů, což je ještě o hod MÉNĚ, než měl vítěz Openu – Matěj Vojtík. Kluci nám (Openům) začínají pořádně zatápět... Druhé místo obsadil Radek Dostál (Moravian Gators) a třetí byl Jakub Knápek (Albatros discgolf Team, Moravian Gators).

Ti nejlepší v kategorii OpenTy nejlepší ženyTi nejlepší masteřiTi nejlepší junioři

Co říct závěrem? Havířovu teď říkáme „líheň discgolfu“. Tolik talentovaných a rychle se zlepšujících juniorů na jednom místě se často nevidí. Jen tak dál, kluci!


Column 'id' cannot be null