proDiscgolf.cz>Přehled článků> Nejemný turnaj v Hrubé Vodě

Nejemný turnaj v Hrubé Vodě

23. Červenec 2014

Čím asi tak může být hřiště na sjezdovce zajímavé? A jak by tam mohl být zajímavý turnaj? Jednoduše. Kvalitním hráčským obsazením a chytrým rozmístěním a navržením jamek. Co navíc? Počasí přálo.

Hřiště alias magnet na začátečníky. V podhůří krásných Jeseníků, v údolí, u spodní stanice lanovky Parku sportu, ve vesničce Hrubá Voda se nachází výhoziště první jamky. Hned u něj je InfoBoard (mapka hřiště) a o kousek dál i hospůdka s nevšední specialitou – plněnými brambory na 7 způsobů. Kousek od té hospůdky se v sobotu 19. 7. v 8:30 ráno sešlo 40 mužů a žen milujících discgolf.

Jako náplň sobotního dne si totiž vybrali discgolfový turnaj proDG.cz – Hrubá Voda Open. Naplnily se všechny otevřené kategorie (Open, Women, Junior, Master) a show mohla začít.

Po prvním kole se s výsledkem dostavil neomylný Kryštof Novák spolu s Pavlem Kotalou (21) a těsně před Lukášem Jedličkou, Filipem Adamem a Petrem Bujnoškem. V ženách tak trochu upláchla Petra Javorková s náskokem 5 hodů (25) na druhou závodnici Kristýnu Fojtíkovou a 6 hodů na třetí Lucku Hotárkovou a Kláru Januškovou. V kategorii Juniorů se vedení starostlivě ujal Andrej Bílek (27), za něj se zařadil Denis Fridrich (28) a třetí byl turnajový nováček – Jakub Zdráhal (29). To mu ale nestačilo. Masteři si dali kámen nůžky a po prvním kole to bylo nerozhodně mezi Karlem Hlavou a Pavlem Fridrichem (24), hned za nimi pak byl Daniel Večeř (25).

Marek Waleczek a jeho putt!Dlouhý putt Tomáše KociánaPeťa Bujnošek se dostal do prvního flightu!

Ve druhém kole se blýskl Jakub Knápek svým esem na 9. jamce (S-line FD Jackal), Lukáš Jedlička svým vyrovnaným výkonem (22, 22), Karel Horníček obrovským zlepšením (27, 21) a Martina Kolářová ještě větším zlepšením (36, 29). Nicméně vedení v Openu si udržel Kryštof Novák (21, 22),  ve Women Petra Javorková (25, 26), v Juniorech první místo uzmul Jakub Zdráhal (29, 30), a vyrovnal tak Denise Fridricha (28, 31), a v Masterech pak Karel Hlava (24, 25).

Třetí kolo byla one big man show Dana Večeře se skóre 2 2 2 2 2 2 3 3 2 (20), které se ihned stalo rekordem hřiště. V Openu se pořadí trošku zamíchalo, i když  ve vedení zůstal pořád Kryštof Novák (21, 22, 22), ale na druhé místo se dostal Pavel Kotala (21, 24, 23) a třetí byl Lukáš Jedlička (22, 22, 25). Women to měly v podobném stylu – první Petra Javorková se nenechala ohrozit (25, 26, 27), na místo druhé se vyšvihla Lucka Hotárková (31, 30, 28) a na třetí Klára Janušková (31, 31, 30). Nikdo z juniorů se nezvládl dotáhnout na nový talent - Kubu Zdráhala (29, 30, 29), i když bojovali statečně, druhý byl Andrej Bílek (27, 33, 30) a třetí Denis Fridrich (28, 31, 32). Do vedení Masterů se dostal už zmíněný Dan Večeř (25, 26, 20), druhý byl vyrovnaný Karel Hlava (24, 25, 25) a třetí Pavel Fridrich (24, 28, 25).

Kudy to asi půjde nejlépe?Jirka Ošmera míříKrásný koš

Pro finále jsme vybrali 6 nelehkých jamek a šli jsme na to. Nejdříve šli junioři, pak Masteři, potom ženy a nakonec kategorie Open. Na první jamce (z výhoziště jedničky na koš dvojky) dal jedinou dvojku Master Dan Večeř, Kryštof Novák sice mohl puttovat, ale nepovedlo se. Na jamce druhé (výhoziště dvojky, koš trojky) si dal díky dlouhému puttu krásnou trojku Lukáš Jedlička, zbytek Openu měl čtyři. Další jamka byla klasická pevná pětka (jediný, o kom víme, že tam dal někdy birdie, byl Dan Večeř). V Openu všichni bojovali o trojku, někteří zdárně, jiní nezdárně. Čtvrtá jamka byla z výhoziště šestky na koš sedmičky, jedinou šanci na dvojku měl Pavel Kotala, ale nepovedlo se. Pátá jamka byla klasická osmička (z kopce, něco málo přes 100 m). Kvůli větru žádná dvojka. Závěrem jsme si dali prodlouženou devítku, někdo měl dvojku, někdo trojku. 

Camera guy

Kotyho driveJedlův driveKryštofův puttKotyho závěrečný putt

Tady je video z finále:

Odkaz na video

Sečteno a podtrženo, v kategorii Open se na první příčce umístil Kryštof Novák – 84 (Albatros discgolf Team a Moravian Gators Nový Jičín), na druhé příčce Pavel Kotala – 86 (Moravian Gators Nový Jičín) a na příčce třetí Lukáš Jedlička – 87 (D.U.B.hill Odry). Mezi ženami byla první Petra Javorková (Moravian Gators Nový Jičín), druhá Lucka Hotárková (Bushcraft Kopřivnice) a třetí Klára Janušková (Moravian Gators Nový Jičín). V Juniorech parádně zaválel Jakub Zdráhal (z Přerova), druhý byl Andrej Bílek (z Havířova) a třetí Denis Fridrich (Hunters Uherské Hradiště). Mastery nakonec vyhrál Dan Večeř (z Červené Vody), druhý byl Karel Hlava (Albatros discgolf Team) a třetí se umístil Pavel Fridrich (Hunters Uherské Hradiště).

Všichni hráči měli ke startovnému dar v podobě jedné jízdy zdarma na místní bobové dráze. Jedná se o velmi technický sešup, posuďte sami:

Odkaz na video

Výsledky turnaje

Těšíme se na Vás na dalším turnaji proDG.cz, v Kolíně!


Table 'prodiscgolfcz1.stats_cookies' doesn't exist