proDiscgolf.cz>Přehled článků> Organizační tým Konopiště Open 2018

Organizační tým Konopiště Open 2018

6. Červenec 2018

Konopiště Open není akce, která by se dala zvládnout v jednom člověku. Ani ve dvou, v pěti nebo v deseti. Je společným snažením nesčetného množství lidí. Ty nejdůležitější si představíme v tomto (ne úplně krátkém) článku.

Přemysl Novák

Ředitel turnaje, vizionář a ambasador českého discgolfu. Zkrátka hlava celé organizace. Obvykle se pohybuje pár let popředu před ostatními, vidí věci takové, jaké mohou být, když jim k tomu pomůžeme, nikoliv takové, jaké jsou nyní. Na Konopišti řeší ty nejdůležitější věci, věnuje se médiím a snaží se náš sport co nejvíce zviditelnit.

Zasadil se o rapidní rozvoj českého discgolfu, když v letech 2010 a 2011 vstoupil na discgolfový trh a začal nabízet dostupná discgolfová hřiště (DiscGolfParky) městům a obcím po celé České republice. Od té doby jich díky Přemkovi a společnosti HEPA group s.r.o. vyrostlo přes 50 a zatím to nevypadá na žádné zpomalování. Z 1 hřiště se v posledních 7 letech stalo téměř 90, z 6 turnajů za rok okolo 150. O hráčích nemluvě.

Kromě obrovského pracovního nasazení je i velmi soutěživým hráčem discgolfu. Běžně se pohybuje mezi nejlepšími 5-10 hráči na předních českých turnajích. Vystudoval obor rekreologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Sportem žije už odmala. V květnu se mu narodil syn Mikuláš (PDGA #110101).

 

Kryštof Novák

Marketér, grafik, organizátor, asistent ředitele. Kryštof má široký záběr a rád se učí novým věcem. Na organizaci konopišťských turnajů se podílí už od samotného počátku a obvykle jej najdete hodně zaneprázdněného. Má na starosti zejména sociální média a pro shop.

V běžném životě ve firmě spolu s bratrem Přemkem dělá vše pro to, aby discgolf v ČR i ve světe nadále rostl. Jeho práci najdete na všech českých, amerických, australských a dalších DiscGolfParcích, jelikož zpracovává grafickou podobu mapek. Kromě toho má na starosti internetový obchod proDiscgolf.cz, píše většinu článků a řediteluje discgolfové turnaje, jako je Mistrovství Moravy v Budišově, nebo Moravian Open (Mistrovství ČR 2018). Kromě toho studuje na VŠB v Ostravě obor marketing a obchod. Jeho největším koníčkem je jednoznačně discgolf, je sponzorovaným hráčem týmu Discmania, proDiscgolf.cz Albatros Teamu a současným mistrem ČR v kategorii Open.

 

Petr „Peca“ Bujnošek

Stavitel, dříč a bavič týmu. Bez Pecy by to zkrátka nebylo ono. Jeho hlavní povinností na Konopišti je příprava hřišť pro turnaj Konopiště Open a Konopiště Challenger. Proto obvykle přijíždí jako první a odjíždí jako poslední. 

Spolu s bratry Novákovými se Petr na plný úvazek věnuje discgolfu. Poté, co Přemek DiscGolfPark prodá a navrhne a Kryštof nakreslí, jej Peca postaví. Rád pracuje rukama a s lidmi, stavění s dobrou partou má rád. Když zrovna nekope do země, má na starosti velkoobchodní partnery.

Peca také žije discgolfem i mimo pracovní dobu. Je pořadatelem nespočtu discgolfových turnajů a předním členem discgolfového klubu DG Eagles Uničov. Turnajů se také účastní jako hráč, stále na sobě pracuje a postupně se zlepšuje. Je jedním z těch lidí, se kterým si zkrátka chcete zahrát, vždycky je to legrace. Studoval obor pozemní stavitelství na VUT v Brně.

 

Vendula „Vendy“ Žlebková

Vendy do organizačního týmu i společnosti HEPA group s.r.o. přináší (tolik chybějící) ženský faktor. Dělá ve věcech pořádek, je pečlivá a Přemu, Kryštofa, Pecu i ostatní dokáže udržet na uzdě. Na Konopišti má na starost zejména finance a najdete ji v pro shopu na pokladně. 

V HEPA group s.r.o. pracuje na částečný úvazek. Je tím člověkem, který reálně balí objednávky na eshopu proDiscgolf.cz, věnuje se zákazníkům a má na starosti administrativu.

Jejím největším koníčkem je inline bruslení – vede novojičínskou pobočku HEPA outdoor fitness, kde učí bruslit jak děti, tak dospělé. Vystudovala stejnou školu jako Přemek, tedy obor rekreologie při Univerzitě Palackého v Olomouci.

 

 

 

Michal Grepl

Michal je tváří mnoha českých turnajů, věčný bavič, hrdý otec, pohodář a srdcař. Na Konopišti má na starost doprovodný turnaj Konopiště Challenger, ale spolu s Pecou také chystá obě turnajová hřiště.

V životě mimo Konopiště je ředitelem Centra Volného Času Astra ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde vede discgolfový kroužek. Kromě toho se podílí na rozvoji discgolfu, čas od času prodá či navrhne nějaký ten DiscGolfPark a často pořádá i discgolfové turnaje. Jeho srdcovkou je Discgolf Kemp – discgolfový tábor pro děti v Budišově nad Budišovkou. Je samozřejmě i náruživým discgolfistou, pohybuje se na předních příčkách českých turnajů. 

Vystudoval obor Rekreologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, umí být i masérem, strávil nějaký čas v Kanadě, v životě toho už zažil hodně.

 

 

Jindra Švub

Kovboj, který má srdce na pravém místě. Jindra má na Konopišti na povel naši armádu dobrovolníků. On je ten, kdo bude vědět kdo má být kde a kdy. Také bude Kryštofova pravá ruka, co se týče Instagramu a nejaktuálnějších informací z turnajového dění.

Živí se jako učitel na ZŠ, předměty tělocvik a občanská výchova. Rád sportuje, hraje discgolf, cvičí Crossfit, miluje outdoor. Je také manažerem proDiscgolf.cz Albatros Teamu, kde vede přední české discgolfisty k co možná nejlepším výkonům. 

Vystudoval obor Rekreologie (ano, zase) na Ostravské Univerzitě.

 

 

 

 

Petr Masník

Pracant a všeuměl. Na Konopišti je přesně tím člověkem, který zvládne cokoli, co se zrovna namane. Bude psát rekapitulační články z každého kola (v češtině i angličtině), fotit, prodávat v Pro shopu a ještě přitom stihne Konopiště Challenger. Na místo dorazil mezi prvními, aby pomohl se stavbou hřiště.

Studuje anglický jazyk na Ostravské Univerzitě, v práci buď vyřizuje objednávky na eshopu proDiscgolf.cz, nebo spolu s Pecou staví DiscGolfParky. Discgolfu se věnuje i závodně a pohybuje se na předních příčkách lokálních turnajů, loni skončil na 2. místě 2. discgolfové ligy ČR. 

 

 

 

 

Jakub „Kouba“ Ryšánek

Klidný a pečlivý, to jsou Kubovy nejdůležitější vlastnosti. Na Konopišti jej najdete v turnajovém centru, budou se u něj nahlašovat hráči po svém příjezdu. Také bude mít na starosti online scoring na discgolfmetrix.com.

Je stavebním inženýrem (studoval na VUT v Brně), hraje discgolf, frisbee ultimate a zbožňuje deskové hry.

 

 

 

 

 

 

 

Jussi Meresmaa

„Designer extraordinaire“, jak mu ve světe přezdívají, se nemalou měrou podílel i na současné podobě discgolfového hřiště Franz Ferdinand, na kterém se Konopiště Open odehrává. Přímo na místo přivezl svou media crew, má pod sebou kameramany, fotografa, editory a další lidi, kteří budou produkovat turnajové fotografie a play-by-play videa z jednotlivých kol. 

Jussi je obrovskou inspirací pro nás všechny. Byl to on, kdo poprvé přišel s konceptem discgolfových hřišť na klíč DiscGolfPark, čímž odpálil discgolfovou bombu ve Finsku (cca 600 nových hřišť za necelých 20 let). Založil společnosti Innova Europe a Discmania, přišel s konceptem Disc Golf World Tour, je toho opravdu hodně. V proDiscgolf.cz se nestydíme přiznat, že za to, co se svými společnostmi dokázal vytvořit, je pro nás největší motivací a vzorem. V naší cestě nám pomáhá kdykoli může, bez něj by český discgolf nejspíše nebyl na úrovni, na které dnes je.

 

Máte-li na srdci něco, co byste chtěli některému členovi týmu říct, udělejte to. Ideálně přímo na Konopišti. :-)


Column 'id' cannot be null