proDiscgolf.cz>Přehled článků> Před dubem, za dubem, v Karviné

Před dubem, za dubem, v Karviné

16. Červenec 2014

Další turnaj Ligy Moravskoslezského kraje je za námi! Opět naplněn rychleji, než odehrán, s 12 nádhernými jamkami a za účasti těch nejlepších hráčů z celé Moravy. Takový byl turnaj Karviná Dubina Open 2014. Chceš vědět víc?

Dobře tedy, tady to je. Naplnily se všechny kategorie a v každé z nich jsme očekávali boj. V pátek odpoledne nám hřiště naznačovalo, že boj to bude pořádný. Přívalové deště podmáčely každý kousíček terénu, a tak si člověk svým rozběhem, postojem a ani hodem nemohl být vůbec jistý. Naštěstí se ale počasí dostatečně brzy umoudřilo a všechno stihlo ještě před začátkem sobotního turnaje uschnout. Z potůčku se dokonce vylovily tři v pátek ztracené disky. 

Společná fotka všech hráčů v Karviné

Sluníčko se do toho opřelo a 54 hráčů se do toho mohlo opřít taky. Po prvním kole plném zvratů jsme se sešli u infoboardu, jedni o disk chudší, jiní zase bohatší a někteří trošku pošramocení. V čele se po prvním kole objevili Radim Bittner, alias Pumpa Pumpič, s krásným skóre 31 (-5), kterého dosáhl (jak sám říká) díky svým overheadům Destroyerem a Banshee, a Kryštof Novák, díky svému Aviaru. V závěsu za nimi byli Matěj Vojtík (32), David Polka (32) a Lukáš Jedlička (32). V ženách byla situace poněkud odlišná, vedla totiž Lucie Hotárková (38) a za ní byla Hana Lerchová s Kristýnou Fojtíkovou (obě 42). Juniorům pak Jakub Knápek ukázal, zač je toho discgolfový loket (33), za ním byl Jiří Trčka (35) a třetí se držel Filip Marišinec (39). Mastery vedl Martin Olšina (35) před Pavlem Marišincem a Miroslavem Goldem (oba 36).

Jan Konieczný drivuje na 1. jamceMichal v jeho oblíbeném tričkuDisCatche Pro, ten nejlepší koš na světě

Z druhého kola je jistě potřeba vyzdvihnout skóre Kryštofa Nováka (28, dohromady 59), díky kterému si vybudoval náskok na zbytek hráčského pole. Na druhé místo se zařadil Lukáš Jedlička (30, dohromady 62) a na místo třetí Matěj Vojtík (34, dohromady 66). Mezi ženami se situace začala vyhrocovat, Lucie Hotárková (78) vedla už jen o hod před Hanou Lerchovou (79) a kousek za nimi byla Kristýna Fojtíková (85). V Juniorech to bylo naopak jasnější, Jakub Knápek zopakoval své krásné skóre (33, dohromady 66), Jiří Trčka zahrál 38 (dohromady 73) a na třetí místo se vyhoupl Petr Sedláček (76). Mezi Mastery se pak vyšvihli Miroslav Gold (33, dohromady 69) a Radek Knápek (33, dohromady 71). Martin Olšina zahrál 38 a dohromady měl 73.

Hřiště v Karviné je rozhodně zákeřné. Když ho neznáte, tak si po prvních 5 jamkách budete myslet, že je to pohodička. A najednou vás dostane. Jamky č. 6 č. 8 jsou přesně ten typ, který může nachytat každého, pokud není připraven. Tyhle dvě, v kombinaci s větrem a třemi přidanými jamkami pro turnaj, komplikovaly situaci i těm úplně nejlepším. 

Do finále postupoval z prvního místa Kryštof Novák (90), druhý byl Lukáš Jedlička (95), třetí Matěj Vojtík (98), čtvrtý Samuel Dušek (100, Albatros discgolf Team, Moravian Gators) a pátý Ondřej Hotárek (101, Bushcraft Kopřivnice). Mezi ženami vedla Hana Lerchová (117), druhá byla Lucie Hotárková (122) a třetí Kristýna Fojtíková (128). Juniorům tak trochu utekl Jakub Knápek (103), druhý byl Jiří Trčka (112) a třetí Petr Sedláček (113). V Masterech byla konečně situace ohledně prvního místa napjatá, protože vedl Miroslav Gold (104), druhý byl Radek Knápek (105) a třetí Martin Olšina (110).

Lucka Hotárková a její první finálový driveOndra Hotárek čeká, až si bude moct zaputtovat4 z 5 finalistůZávěrečná cinkačka

Finále kartami nijak extrémně nezamíchalo, Kryštof Novák (Albatros discgolf Team, Moravian Gators) zahrál 15, a tak si připsal 50 bodů do Ligy Moravskoslezského kraje i Czech Tour Druhé místo si udržel Lukáš Jedlička (D.U.B.hill) a třetí Matěj Vojtík (Ultimo.cz, DGC Slovácko). Nejlepší ženou se stala Hana Lerchová (Ultimo.cz, DG Lamy), druhá byla Lucie Hotárková (Bushcraft Kopřivnice) a třetí Kristýna Fojtíková (D.U.B.hill). Pokud jde o kategorii Juniorů, tak vyhrál Jakub Knápek (Albatros discgolf Team, Moravian Gators) a po rozhozu o druhé místo byl druhý Jiří Trčka (Bushcraft Kopřivnice), třetí pak Petr Sedláček (D.U.B.hill). U Masterů se situace po finále nakonec nezměnila a vyhrál Miroslav Gold (Ostrava), druhý byl Radek Knápek (Moravian Gators) a třetí Martin Olšina (D.U.B.hill). 

Nejlepší OpenNejlepší WomenNejlepší JuniořiNejlepší Masteři

Závěrečná losovačka

Dalším turnajem Ligy Moravskoslezského kraje je Stříbrné Jezero Open v Opavě, už teď se těšíme na jedno z nejhezčích hřišť na Moravě!

Ať to lítá!


Column 'id' cannot be null