proDiscgolf.cz>Přehled článků> Roztříštěné naděje v Kadani

Roztříštěné naděje v Kadani

3. Červenec 2014

Roztříštěné naděje, ale střepy nosí štěstí... Kadaň Open je nejnovější 18jamkový turnaj pořádaný v naší režii. První ročník byl náročný, ale krásný zároveň...

Příběh kadaňského turnaje začal už minulý rok. Hned při plánování tamní devítijamky Přema zaznamenal potenciál Rooseveltových sadů. Dvoudenní turnaj byl v té době v plenkách, ale když letos přiletěl Janne Lahtinen (zkušený finský hráč pracující ve firmě Innova Europe), bylo jasno. Společně totiž vymysleli turnajový layout pro Kadaň Open 2014.

Pátek dopoledne:

Masterpiece. Hřiště rozšířené o 9 nových jamek v kombinaci s už původně těžkými pevnými jamkami, navíc upravenými pro turnaj, skýtalo mnohá úskalí pro méně i více pokročilé hráče. Realizační tým všechno nachystal hned ráno a okolo 11:00 už bylo hřiště nachystané k tréninku. Nutno podotknout, že ve vedení města Kadaň se do toho pořádně obuli, dokonce nás i navštívil pán s otázkou, zda nám hřiště takto připravené stačí (viz fotka). Takhle krásně posečené a uklizené hřiště jsme ještě neměli. Posíláme díky do Kadaně! 

Hřiště je tu věru nádherné

Pátek večer:

Turnajové centrum je připravené, tematické hráčské balíčky s bambusovými výrobky taky. Pouštíme se do vybalování a vystavování trofejí.

Součástí hráčského balíčku byla propiska a potítkoKrabice nevěstí nic dobréhoTrofej pro třetího junioraVšechny trofeje

Když jsme našli rozbitou trofej pro 3. juniora, nevadilo nám to. Byli jen dva. Ale rozbitá cena pro 1. a 3. hráče v kategorii Open, to už jsme museli řešit. Ředitel turnaje naštěstí přišel s elegantním řešením.

No, tak Kryštof musí být první, Lukáš druhý a Sam třetí...

Přemysl Novák

Na meetingu jsme se rozdělili do flightů po třech a pro dnešek máme hotovo.Je tu moc krásně

Sobota dopoledne:

Konečně dorazili Němci! Je jich 5. Jeden z nich – Marian Ludwig – byl minulý rok druhý na mistrovství Německa. Robert Parrish – vicemistr Aljašky - bohužel nedorazil. V prvním kole nikoho nepřekvapil Marianův překvapivý výsledek -10 (49 hodů), hned za něj se vyšvihnul Kryštof Novák (Albatros discgolf Team) s -8 (51 hodů), dále pak Samuel Dušek (Albatros discgolf Team) s -4 (55 hodů). 

Přemkův puttíkKrátké ohlédnutí za turnajemJulek háází ke koši

Sobota odpoledne:

Druhé kolo bylo kritické. Během něj se dostal do vedení Kryštof Novák díky výsledku -5 (54), na druhé místo se vyšvihl Lukáš Filandr (první kolo 57, druhé kolo 52) a na třetí se dostal Jakub Knápek (Albatros discgolf Team), třináctiletý talent z Nového Jičína. Marian Ludwig byl diskvalifikován z důvodu manipulace s PDGA ratingem (dle pravidla 3.3.13 Competition Manualu PDGA). Jeho skóre v druhém kole bylo 67.

3.3.13: Záměrná snaha manipulovat s ratingem hráče pomocí záměrně chybného hraní nebo odstoupení.

http://www.pdga.com/rules/official-rules-disc-golf

O tomto pravidle se dověděl až od nás, omluvil se a přislíbil svou účast na příštím ročníku. 

Kryštof Novák puttujeNejlepší flight v druhém kole

Průběžné výsledky:

  1. Kryštof Novák -13
  2. Lukáš Filandr -9
  3. Jakub Knápek -6
  4. Samuel Dušek -4
  5. Václav Pachta +3

Sobota večer:

Putting, putting, putting. Putting. V putting contestu jde jako vždy o hodně. Ve finálovém duelu mezi Kryštofem Novákem a Jakubem Knápkem vyhrál druhý jmenovaný. Začíná se vymykat kontrole... J

Den byl už dlouhý, ale nějaký čas ještě máme. Tak proč ne třeba Doubles? Hráli jsme dvě kola v různých dvojicích na 8 vybraných jamkách, nejlepší výsledek byl 18 hodů (Michal Trávníček a Kryštof Novák). 

Neděle ráno:

Všichni máme promoklé stany. V Kadani totiž prší jen v noci, když se hraje discgolf, tak ne. Šup, jde se na to. Třetí kolo se neslo v duchu předfinálové dramatizace. Kryštof zahrál 54, Lukáš 51, Kuba 64, Sam 53 a Vašek 58. Finálová pětka tak byla jasná. Ale ještě měl proběhnout boj o první místo.

Lukáš Filandr hází přes voduSam Dušek hází od vody ke košiJakub Knápek a jeho příhoz na pětceDruhý nejlepší flight třetího kolaKoci a jeho ráána!Honza to hraje na jistotu

Průběžné výsledky:

  1. Kryštof Novák -18
  2. Lukáš Filandr -17
  3. Samuel Dušek -10
  4. Jakub Knápek -1
  5. Václav Pachta +2

Samuel Dušek hází přes voduVašek Pachta na 4. finálové jamce

Finálová bitva nebyla jednoduchá pro nikoho. Kromě disků a pevných nervů jsme potřebovali taky nabíječku od foťáku a skoro došlo i na vytažené tkaničky od bot. Nicméně Kryštof Novák potvrdil svou formu a ve finále znovu vylepšil své skóre díky jeho 29 hodům, celkově pak 188 (-19). Druhý skončil Lukáš Filandr se 191 (-16) a třetí Samuel Dušek se 197 (-10). Zní to povědomě? 

K výhře mi kromě puttování nejvíce pomohl můj červený R-Pro Roc. 172 gramů, placatý. Kam ho namířím, tam letí. Rovně, doleva i doprava. Používal jsem ho asi na více než třetině všech jamek (což je na takovém hřišti docela dost).

Kryštof Novák

Dva juniořiTři ženyTři muži

Neděle odpoledne:

Hřiště máme sklizené rychle díky výkonnému realizačnímu týmu z Moravian Gators a Bushcraftu a taky ultimejťákům z týmu Velká Morava. Vyjíždíme směr Morava, 6 hodin cesty před námi. Čas na nostalgii. Prohlížíme fotky a těšíme se na Kadaň Open 2015!

Video z finále bude v aktualitě :-)

 


Table 'prodiscgolfcz1.stats_cookies' doesn't exist