proDiscgolf.cz>Přehled článků> Se lvíčkem na prsou - díl první

Se lvíčkem na prsou - díl první

18. Únor 2016

Naše trio (Novák, Grepl, Novák) vyrazí letos v srpnu skoro k polárnímu kruhu - do finského města Oulu. Od 24. do 27. srpna se tam totiž koná mistrovství Evropy v discgolfu. A my jedeme reprezentovat.

Je to pro nás velká pocta, ale i obrovský závazek. Proto nechceme nechat nic náhodě a pilně trénujem. V roce 2014 jsme ve "stejném" složení vyrazili do švýcarské Ženevy, Přema a Kryštof reprezentovali, Michal mával vlaječkami (další reprezentant byl náš letní Pavel Kotala, dobrovolníků bylo taky více). 

Díky tomu víme, na co se máme zaměřit. Kryštof už se určitě nenechá znovu rozhodit devítkou na první jamce a Přemek si řádně stanoví release point. Michal zatím neví, co čekat. Minulý rok jsme natáčeli videa, pokud máš nostalgickou náladu, tak jsou tady.

Tentokrát jsme se rozhodli se do toho obout ještě víc. Čeká vás (i nás) série článků o našich přípravách (fyzických, psychických,...), strastech a radostech spojených s reprezentací České republiky na Mistrovství Evropy v discgolfu 2016! Kromě nás budou hrát i další Češi: v MPO Lukáš Filandr a Jakub Novotný; v MPM Daniel Hokeš, Martin Slížek a Dan Večeř a v MJ1 Adam Klimeš, takže o zábavu bude postaráno.

Tyto články bereme jako takový "deník" a nadchází jeho první zápis. Určíme v něm status quo, plány a prvotní dojmy. 

18. února 2016

Do cesty zbývá 6 měsíců a 1 den. Jedeme jako obvykle na punk, čti autem. Nejspíš přes Polsko, pobaltí, z Talinu trajektem do Helsinek a potom pořád severně. Tak moc severně, že možná uvidíme i polární záři. Mistrovství Evropy se koná ve městě Oulu na Meri-Toppila DiscGolfParku, který je hned u břehu Baltského moře.

Na internetu se píše, že bude foukat. 

Přemýšlím, jak napsat něco chytrého, ale nejde to, páč se těším jako malý kluk. Možnost reprezentovat svoji zemi je čest a zároveň krásný pocit a myslím, že je úplně jedno, jestli je to v discgolfu, hokeji, tenise nebo kuličkách. Když jsem jel před dvěma lety reprezentovat do Ženevy poprvé, tak jsem to vůbec nečekal, ale ten pocit mě dohnal a dostal při slavnostním nástupu a představení všech týmů. Přál bych to zažít každému, je to pecka. 
EDGC v Oulu organizuje Spin18, tedy nová společnost Jussiho Meresmy, která stojí za špičkovými turnaji European Open, Masters a Disc Golf World Tour. Poprvé si turnaj v jejich organizaci užiju jako hráč, ne jako dobrovolník nebo organizátor. Nemyslel jsem si, že se to stane, je to tu a těším se. 
Těším se i na Finsko jako takové. Oulu je hodně na severu, v srpnu tam už sice nebudou bílé noci, ale i tak to bude paráda. Navíc se podařilo sehnat skvělé ubytko na břehu moře i se saunou, kvalitní regenerace bude zajištěna. Bude tam ubytovaná celá česká repre, takže o zábavu nouze také nebude. Chlapi sobě :-).
Už aby to bylo...


Přemysl Novák

Před dvěma lety jsem byl součástí týmu dobrovolníků při organizování EDGC 2014 v Ženevě.

Atmosféra turnaje, kvalita hřiště a to, že jsem mohl na vlastní oči vidět to nejlepší, co discgolfová Evropa má, byl pro mě obrovský zážitek.  Zážitek, který se velmi rychle přetvořil na klíčící semínko odhodlání, že se chci na příští šampionát opět podívat, ale tentokrát v roli hráče. Jsem nesmírně rád, že se mi v sezóně 2015 podařilo proklouznout do výběru 9ti hráčů (i když s odřenýma ušima), kteří budou moci se Lvem na hrudi a v srdci, hrdě reprezentovat Českou republiku. Je to pro mě pocta, obrovský závazek a zároveň radost.

 Michal Grepl

Těším se. Minulá sezóna pro mě (herně) byla zatím nejtěžší ze všech. Už od začátku roku jsem vůbec netušil, jak puttovat a bojoval s tím od zimy do zimy. Discgolf mě pomalu přestával bavit a trénoval jsem míň a míň. Nominace do reprezentace Mistrovství Evropy byla takový budíček. Obrovská čest a pokora, měl jsem pocit, že toho nejsem hoden. Ale později z toho pocitu vyklíčila nová motivace, nový důvod, proč se do toho opřít. Jdu na to, do konce března hlavně cvičení, kruhové tréninky, putting. A potom drivy, drivy, drivy. Hlavně ale musím víc hrát. A můj cíl? Hrát svoji hru a odjet z Finska spokojený s výsledkem. Průměrný rating kol 970+.

Kryštof Novák

 

A je to. Cíle jsou určené. Michal s Přemou už pár měsíců makají, Kryštof na to co nevidět vlítne. Tak uvidíme, jak to dopadne. Prozatím můžete hlasovat v našem únorovém průzkumu veřejného mínění. Každý měsíc bude jeden. 


Column 'id' cannot be null