proDiscgolf.cz>Přehled článků> Se lvíčkem na prsou – začátek Greplíkovy cesty

Se lvíčkem na prsou – začátek Greplíkovy cesty

20. Duben 2016

Být součástí české discgolfové reprezentace pro rok 2016 na mistrovství Evropy v Oulu je pro mě obrovská pocta a zároveň velký závazek. Rád bych se s vámi podělil o pár zásadních momentů minulé sezóny, které vedly k tomu, že budu moci dres se lvíčkem na prsou ve finském Oulu obléci. 

EDGC 2014 Ženeva

Dějištěm evropského šampionátu v discgolfu v roce 2014 byla Ženeva. Nahlídnout pod pokličku této velkolepé discgolfové události jsem měl možnost a to z pozice dobrovolníka. Byl to krásný sportovní zážitek, který mě oslovil natolik, že padlo rozhodnutí se na příští evropský šampionát podívat opět, tentokrát však z pozice hráče. Co pro to ale udělat?

Přehrát na Youtube

Zima 2014-2015 a 10 metru od záchodu k oknu

V tomto období jsem bydlel společně se svými přáteli (kteří se nedávno stali nositeli společného příjmení Kotrcovi) v malém domečku uprostřed Kopřivnice. Zpočátku společného soužití mi sloužila k tréninku přilehlá zahrada, která nabízela ideální puttovací prostory pro pravidelné puttovací půl až hodinky. Cinkání řetězů zprvu vzbuzovalo pozornost našich sousedů a výrazně vstupovalo do zaběhlého stereotypu našeho okolí, ale postupem času se i z našich sousedů stali vášniví discgolfosté. V době, kdy se den začal výrazně zkracovat a vracel jsem se z práce domů za tmy, jsem začal k tréninku využívat venkovní osvětlení rodinného domu. Poté mne sníh, zima a chlad zahnaly do útrob našeho domečku a myslím si, že právě tady se pomalu začala formovat Greplíkova puttovací technika. Od toalety úzkou chodbou skrz dveře až k oknu rovných 10 metrů (to chceš) za koš pořádnou matraci a můžeme pokračovat v tréniku. Skrz úzké dveře vede jediná cesta ke koši a to pořádnými spin putty. Tady si vzpomínám, že jsem vždy přišel z práce domů pozdravil spolubydlící, pustil do repráků Jarka Nohavicu a celé album (Tak mě tu máš) jsem proputtoval jednou a někdy i dvakrát.

Kopřivnický discgolfista vstupuje na scénu

Na začátku sezóny 2015 došlo v Kopřivnickém discgolfovém klubu Bushcraft discgolf Kopřivnice k velmi nečekaným a zásadním změnám, které mě přinutily k tomu, abych klub opustil a stal se ze mě osamocený kopřivnický discgolfista. Všechno zlé je však k něčemu dobré, a tak ve mě tento klubový přetřes splašil všechny pozitivní hormony a já se rozhodl, že jim všem ukážu, zač je toho kopřivnický discgolfista forehand.

MČR 2015

Jeden z prvních pozitivních záchvěvů pro kopřivnického discgolfistu bylo 3. místo na MČR na Dymníku. Tento úspěch mne podnítil k ještě větší aktivitě. Na každou stavbu hřiště, kamkoli jsme s chlapama, jeli vždy jsme s sebou brali přenosný a koš a po šichtě následovala pravidelná puttovací půlhodinka. Kupředu mě také hnala vidina 3. místa v celkovém pořadí discgolfové ligy roku 2015, což se nakonec nepodařilo.

Turnaj PDGA v Uničově

A teď následuje to hlavní a zásadní, co mi vyneslo poctu reprezentovat naši zem v Oulu. 12.12. 2015 uspořádal discgolfový klub Eagles Uničov PDGA turnaj ku příležitosti křtu jejich zbrusu nového 18 jamkového hřiště. V té době jsem měl rating 929, což mi po přepočtu bodů nezajišťovalo pozici v reprezentaci. Turnaj se mi však vydařil, první kolo bylo oceněno číslem 980, druhé kolo číslem 954. Tyto vysoké ratingy způsobily, že po posledním přepočtu se mi rating zvedl na 933, což mě katapultovalo do reprezentace. Byl to tedy poslední turnaj sezóny, díky kterému teď můžu psát tyto řádky. Proto děkuji Orlům za tento turnaj, děkuji všem, kteří mě na mé cestě podporují a budu se nadále snažit o to, abych naši zem reprezentoval se ctí a pokorou. 


Column 'id' cannot be null