proDiscgolf.cz>Přehled článků> Střídavě větrno ve Svitavách

Střídavě větrno ve Svitavách

20. Duben 2014

Předpověď se většinou nemýlí. Škoda… V sobotu 19. 4. sice mělo být hezky a slunečno, takže na první pohled mohl každý discgolfista jásat, ale to nám nebylo souzeno. Ve Svitavách je totiž hřiště instalováno v suchém poldru a díky tomu nabízí velké množství prostoru pro krásné, otevřené a na první pohled jednoduché jamky. Kdo by čekal, že některému z účastníků turnaje budou chybět stromy?

Do půlky druhého kola nás to ani nenapadlo. Celé hráčské pole si užívalo fakt, že se z výhoziště ke koši může dostat téměř jakýmkoli způsobem (svitavské hřiště je opravdu dosti otevřené) a na výsledcích to bylo znát (viz Lukáš Filandr a jeho 32 hodů). O pauze se pečlivě přerozdělily flighty a přepočítalo skóre, nebylo přece kam spěchat, všichni si užívali sluníčka. Chyba lávky, jak už jsem naznačoval, v půlce druhého kola to začalo. Opřel se do nás vydatný severní vítr, který znesnadňoval hody pod koš nám všem. Z druhého kola je třeba vypíchnout výkon Josefa Hlavy, který zahrál 33, čímž se dotáhl na dělené druhé místo.

O obědové pauze byl díky skvělé práci sportovního klubu Discgolf Svitavy připraven guláš, ale většina hráčů ho jen rychle zhltla a šla na hřiště vymýšlet, jak vyzrát na zrádný severní vítr. Rozdělení do flightů, dvě minuty, výhoz. Zrádný vítr všechny zradil hlavně tím, že se otočil a začal foukat z východu. Teď už si opravdu nikdo nevěděl rady. Jen Přemek Novák začal hrát a dotáhl to nakonec i na finále díky skóre 35.

5 nejlepších mužů, 5 nejlepších žen, 3 nejlepší junioři a 3 nejlepší mastři postoupili, namačkaní těsně u sebe. V Openu k žádným změnám pořadí nedošlo, mezi ženami taky ne, masteři si pořadí taky pečlivě pohlídali, jen mezi juniory překvapil František Trenz, který se svým finálovým výkonem vyrovnal Lukáši Filandrovi (vítězi Openu) a poskočil tak z 3. místa na 1.! Na svůj věk háže neskutečně daleko…

top3 opentop3 ženytop3 mastřitop3 junioři

A co vy? Máte rádi stromy, protože díky nim aspoň nefouká, nebo jste milovníci větrných a otevřených hřišť? 


Column 'id' cannot be null