proDiscgolf.cz>Přehled článků> Training Camp Budišov 2015 očima účastníka

Training Camp Budišov 2015 očima účastníka

12. Říjen 2015

25. až 28. září proběhl dlouho očekávaný Traning Camp od proDiscgolf.cz. Cíl návštěvy Budišova nad Budišovkou byl pro nás jasný. Získat certifikát a stát se tak certifikovaným instruktorem discgolfu. 

V pátek večer jsme se sešli v místní restauraci a usedli k prezentaci o teorii a historii discgolfu. S nápaditostí a humorem sobě vlastními nám Michal s Přemkem osladili večer nejen fakty a důležitými informacemi, ale i zajímavostmi, které spousta discgolfových nadšenců nezná. Jako perličku večera jsme zhlédli pár discgolfových videí. Spokojeni a naplněni discgolfem jsme šli ulehnout a těšit se na sobotní praxi.

Sobota již byla plná poletů disků. K instruktorům se ráno přidal i navrátilec z kolébky discgolfu, Kryštof Novák. Právě on si vzal na starosti třetinu budoucích instruktorů a začal je zasvěcovat do světa puttování (ve stylu mám rád putty do kopce). Dalšímu stanovišti vládl svou pevnou rukou Michal a prokázal že forehandy opravdu umí nejen posílat v dál, ale i učit ostatní nadšence. S Michalem utekla hodinka a půl jako nic a zlepšení bylo vidno u každého z nás. S očekáváním posunu jsem se osobně nejvíce těšil na backhand. Ten vyučoval Přéma , a právě k němu směřovaly mé kroky. Na backhandu se ukázalo, že každý z nás má svůj vlastní styl a s tím i spojený problém s ovládnutím vzdálenosti a směru hodu. V hlavě mi dodnes zní „ PATA, PATA, PATA“. Otáčet se při odhodu na patě. A co já, dělám to správně? To se uvidí večer na videu! Všechny nás i natočili pro večerní rozbor techniky. Po zjištění, že se u Přémy na bagu houpe tag č. 1, bylo rozhodnuto, že si dáme všichni kolečko na hřišti a budeme o něj bojovat. Večerní posezení a rozbor videa se upínal na naše čerstvě nabité zkušenosti, a tak kritiku videí nejen od našich instruktorů, ale i z našich vlastních řad.

V poslední den kurzu nás čekala zkouška největší, a to zorganizování turnaje kategorie PDGA C. Ředitelem turnaje byl zvolen Jirka “REO“ Šebek a po radách od Lukáše Filandra se do toho s vervou pustil. Celý tým si nejen vybral, ale i kontroloval a podporoval. Turnaj proběhl bez problému a skoro i bez stresu. Fotografie od jednoho z kurzistů (Vency Kahánka) jsou tady.

Oba turnajové dny uběhly jako voda. Vítězi byli odměněni, pořadatelé spokojeni a mohli jsme se vydat na cestu domů. Všichni jsme si z kempu odnesli spoustu vědomostí a po splnění závěrečného testu už budeme moci rozvíjet discgolf dále do světa. Snad i já budu jeden z úspěšných instruktorů.

Ať to lítá,

Účastník 


Column 'id' cannot be null