proDiscgolf.cz>Přehled článků> V Běchovicích se proletí všichni, je to totiž nejdelší devítijamka v ČR

V Běchovicích se proletí všichni, je to totiž nejdelší devítijamka v ČR

19. Říjen 2015

DiscGolfPark Praha – Běchovice měří 1 206 metrů a má PAR 32. Průměrná délka jamky je 134 metrů, nejdelší měří 227 metrů nejkratší 62. Tolik strohá čísla. A realita? 

Park v Praze Běchovicích jsme pro discgolf objevili z vlaku, jakmile jej navštívíte, pochopíte proč. Pro ty, kteří mají vlaky rádi (a je snad někdo, kdo nemá?) má tohle hřiště skvělý bonus. Ale zpět k discgolfu.

První jamka je taková rozehřívací. 62 metrů, mírně do kopce. Jen pozor na OB vlevo (oplocenka) a za košem (strouha).

Dvojka už je z jiného těsta. 227 metrů dlouhý pravotočivý dogleg, který rozhodně nedá birdie zadarmo. Na sweetspot je to krásných 125m, což je pro někoho malina, pro jiného spíše osina. Chce to pořádnou bombu. Koš je druhým hodem zdánlivě lehce dosažitelný, ale vzhledem k tomu, že většinou drajvujete ze vzdálenosti přes sto metrů, tak to taková pohádka taky není a budete rádi i za PAR.

Trojka je opět relativně jednoduchý třípar, měřící 76 metrů. Ale do kopce, s rizikem OB na pravé straně a džihádem na levé. Jamku bych nicméně charakterizoval jako klid před bouří.

Protože čtyřka, to už je masakr. Vpravo OB, vlevo džihád, který krásně charakterizoval jeden nejmenovaný Plovák z Kolína, když se šípkovým keřem do krve rozedrán, snažil vysvobodit svůj disk, cituji: „Já kdybych byl tím princem a kolem zámku to vypadalo takhle, tak bych se na tu princeznu asi vy….al“. Jo a je to celou dobu do kopce.

Pětka je druhá nejkratší jamka na hřišti (65 m), ale za to jediný tunel. Takže hodně štěstí.

A je tady šestka, (podle mne) nejtěžší jamka DiscGolfParku Běchovice. Přísně linksová jáma, která trestá jakoukoliv odchylku od ideálního způsobu jejího zahrání. První uzoučká část fairwaye ústí na palouk se sweetspotem ve vzdálenosti cca 85 až 90 metrů. Následuje příhoz pod koš, který se většinou hraje naslepo, neboť přes rostoucí doubky není vidět. Vzdálenost 155 metrů není na čtyřpar moc, ale tady budete za každý PAR rádi.

Sedmička měří stejně jako šestka, tedy 155 metrů. Je to taky PAR 4, ale tady veškerá podobnost končí. Jedna z mála jamek, kde je reální šance na birdie i pro běžného smrtelníka. Základem je ovšem trefit double mando, jehož vzdálenější bod, se nachází ve vzdálenosti 80 metrů.

Osmička a její 196 metrů dlouhá fairway je skvělý driving range. Proč? Protože je z kopce a jsou na ní dva sloupy elektrického vedení. První ve vzdálenosti 85 metrů, druhý ve vzdálenosti 158 metrů. Jo a ještě OB vpravo a džihád vlevo. 

Devítka je moje oblíbená. 94 metrů je vzdálenost tak akorát, nicméně 82 metrů před košem je strouha (OB) a šest metrů vpravo od koše je oplocenka (OB). Cestu vlevo, která je od koše vzdálená cca 25-30 metrů už ani nemá smysl zmiňovat...

Sumasumárum – DiscGolfPark Praha – Běchovice si užijou především pořádní bombeři. Patříš mezi ně? 

Přemysl Novák, designér hřiště 


Table 'prodiscgolfcz1.stats_cookies' doesn't exist