Veselice 2014

27. Srpen 2014

Další dvoudenní turnaj tohoto roku je za námi! Na veselském kopci, kousek od Oder se minulý víkend odehrál již pátý ročník Veselí Open! Takhle napínavé finále tu ještě (skoro) nebylo! Máme video i rozhovor!

Od pátečního dopoledne už mohlo všech 72 přihlášených hráčů vesele trénovat na bohužel dočasném turnajovém hřišti na Veselí. Nechyběl skoro nikdo z české ani slovenské discgolfové špičky.

V sobotu byla v plánu 2 kola po 18 jamkách, dopolední a odpolední. S tím prvním si z kategorie OPEN nejlépe poradil Lukáš Jedlička se skóre 48, kousek za ním pak byl Jakub Novotný, Lukáš Filandr a Marek Fojtík s 51. V kole odpoledním pak nasadil tempo Lukáš Filandr se svým skóre 47.

Ženy už v prvním kole ovládla Katka Boďová zo Slovenska s výtečným skóre 60 hodů. Druhého a třetího místa se ujaly Jarmila Havířová (65) a Petra Javorková (67). V odpolední části pak Katka zazářila ještě více hvězdným skóre o 56 hodech.

V Masterech se na první místo dostal Martin Slížek (53), na druhé pak výtečný Karel Hlava (56 – proDG.cz - Albatros discgolf Team), na místě třetím byl jeho krajan Dan Večeř (58). Během dne se však ještě vše změnilo, Martin Slížek kvůli rekordnímu skóre na jedné jamce ztratil vedení, kterého se ujal Daniel Hokeš, Karlovi se už bohužel nedařilo.

Všichni mladiství se rvali o co nejlepší výsledek už od začátku. Po prvním kole bylo pořadí na čele následovné: Jaroslav Pavlas (53), Adam Klimeš (54), Matěj Vojtík (55) a Jakub Knápek (56). No, radost pohledět. V kole druhém pak nejlépe zahrál Kuba Knápek a dostal se tak na druhé místo, hned za Járu Pavlase.

Večer proběhl putting contest, který mezi ženami a juniory vyhrála Lucka Hotárková a v kategorii Open pak Přemek Novák, gratulujeme!

Nedělní třetí kolo rozhodovalo o tom, kdo se dostane do finále a kdo ještě může pokukovat na stupně vítězů. Proto se všichni snažili. Bohužel se ale zvedl vítr a na skóre se to dosti podepsalo.

Složení finále Openu bylo takovéto:

  1. Lukáš Filandr (148) – Prague Devils
  2. Jakub Novotný (152) – Ultimo tým
  3. Lukáš Jedlička (153) – D.U.B.hill Odry
  4. Stefan Dobrev (159) – zo Slovenska
  5. Patrik Haluza (160) – Ultimo tým

Tady je záznam z finále:

Pokud už jsi to stihnul, tady je rozhovor s konečným vítězem, Kubou Novotným: 

1. Je těsně před finále, ztrácíš 4 hody na prvního Lukáše Filandra a o hod za tebou je domácí Lukáš Jedlička, co se ti honí hlavou?

Finálové jamky byly výzvou a do hry jsem šel s vědomím, že moc šancí proti náskoku Lukáše nemám. Cítil jsem se dobře připraven a moc jsem nemyslel na čísla. Finálové jamky na Veselí jsou výběrem těch nejhezčích jamek, takže jsem se na hru těšil. Složení finálového flightu bylo známé. Vše bylo otevřené a přesně tak jsem to bral bezprostředně před finále.

 

2. Vyhrál jsi hlavně díky puttování, kde se v tobě bere ta jistota?

Jistotu u puttování buduji intenzivní přípravou a snažím se připravovat se na různé puttovací situace, což zatím funguje, ale stále je prostor pro zlepšení.

 

3. Jaký používáš putter?

Používám zásadně jen P2 D-line, občas v G-line. Nejčastěji 170-172 g. Psycha mám různě omlácená (vždy jedno nové) a podle toho volím disk na konkrétní situace při hře.

 

4. Jak a jak často trénuješ?

Tady mi mluví z duše pan Michael Johansen: „Netrénuju, ale hraju každý den.“ Takže když to jde, tak každý den, i kdyby to mělo být v zimě v noci pod lampou ;D. Na hřiště to mám 5 minut chůze, takže využívám i tuto výhodu.

Jak trénuji? Hodně všestranně – techniky hodů a hlavně vyházím hodně konkrétních situací, čím nesmyslnější, tím lepší, to je zábava a velká škola. Discgolf v sobě obsahuje hodně disciplín a snažím se v tomto směru žádnou neopomenout a všestranně se v nich rozvíjet.

Rád se učím a inspiruji od profíků, takže hodně koukám na videa i na hráče, se kterými se mi poštěstí hrát. Oblíbení hráči jsou David Feldberg, Steve Rico a Cale Leiviska.

 

5. Je něco, co bys chtěl vzkázat?

Ať to lítá a ať se discgolfu u nás daří!!! ;D

Gratulujeme medailistům na Veselí Open 2014! V Openu byl na prvním místě Jakub Novotný (Ultimo tým), druhý Lukáš Filandr (Prague Devils) a třetí Lukáš Jedlička (D.U.B.hill Odry). Mezi ženami vyhrála Katka Boďová (zo Slovenska), druhá byla Jarmila Havířová (proDG.cz – Albatros discgolf Team) a třetí Nikola Kociánová (Bushcraft Kopřivnice)! Mastery nakonec doopravdy vyhrál Martin Slížek (Ultimo tým), druhý byl Daniel Hokeš (DG Hunters) a třetí Daniel Večeř (z Červené Vody). Juniory vyhrál Jaroslav Pavlas (Ultimo tým), těsně za ním byl Jakub Knápek (proDG.cz – Albatros discgolf Team) a třetí Adam Klimeš (proDG.cz – Albatros discgolf Team)

Příští týden se můžeš těšit na report z letní Slovácké túry!

 


Table 'prodiscgolfcz1.stats_cookies' doesn't exist