proDiscgolf.cz>Přehled článků> VRoc očima Milana Cmára

VRoc očima Milana Cmára

25. Listopad 2015

Jsem členem discgolfového klubu Plováci Kolín, který si po dobu své existence vybudoval na českém discgolfovém poli dobré jméno (alespoň doufám). Ačkoliv jsem s discgolfem začal už v roce 2013, stále se považuji za začátečníka, což potvrzují dosažené výsledky, zvláště pak v poslední sezoně. I proto mi bylo velkým potěšením, když mě Kryštof (jako výherce soutěže) oslovil, abych zrecenzoval novinku od Innovy – DX VRoc. Tento nový disk je další z následovníků legendárního mid-range Roc, který na hřištích létá od roku 1987. Ale k věci.

Hned první seznámení s diskem bylo pozitivní. Plast DX se výborně drží a perfektně padne do ruky. Nevýhodou DX je jeho rychlé opotřebení. Už po několika hodech se na disku objevují malé oděrky, které mohou ovlivňovat jeho letové vlastnosti. Pokud tedy hrajete na hřištích, kde je více překážek (např. stromů), doporučuji koupi disku v kvalitnějším materiálu. Disk má, dle mého názoru, spíše méně hluboký rim, takže je vhodný i pro menší ruku.

Výrobce uvádí letové vlastnosti 4, 4, 0, 1. Při testu disku se ukázalo, že „čísla“ sedí. Zprvu je třeba podotknout, že disk je velice spolehlivý. Výborně drží dráhu letu a fade je, na rozdíl od předchůdce - Roca, opravdu minimální. Při vyhození disku můžeme očekávat rovnou dráhu letu se závěrečným malým fadem, v hyzeru se VRoc chová velmi předvídatelně a po celou dobu výborně drží křivku letu. V anhyzeru se disk drží opravdu dlouho, s fadem počítat nemůžeme.

Shrňme si. Celkově se jedná o velmi dobře ovladatelný disk, z mého pohledu může být dokonalým pro začínající hráče, ale určitě si jej pro jeho spolehlivost oblíbí i zkušení borci. Disk je poslušný – letí tam, kam ho hodíte. Je univerzální, hodí se na všechny druhy hodů, jak z backhandu, tak z forehandu. „Easy to use“ – to je asi jeho nejvýstižnější charakteristika.

Koupit VRoc


Table 'prodiscgolfcz1.stats_cookies' doesn't exist