proDiscgolf.cz>Přehled článků> Začátek podzimu na Laguně

Začátek podzimu na Laguně

6. Říjen 2014

Jeden z posledních „céčkových“ turnajů pod taktovkou proDG.cz v tomto roce a pro mnohé zároveň i takový menší discgolfový odpočinek na kratším hřišti před Mistrovstvím ČR na Svinci.

Když jsme začátkem letošního roku plánovali kalendář turnajů, bylo nám hned jasné, že se turnaj na Laguně musí konat začátkem podzimu. Koncem září je už přeci jen celkem zima na koupání letních nadšenců, ale ještě stále teplo na koupání přísných otužilců, které můžete na přerovské Laguně ohrozit svými hody.

Díky faktu, že DiscGolfPark Laguna patří mezi kratší hřiště, kde ani pětičlennému flightu netrvá celé kolo projít déle než 45 minut, se mohli hráči sejít až ve shovívavých 9:45 a první disky byly odhozeny v 10:00.

Na hřištích jako je Laguna nejde tak ani o to, jak daleké máte drivy, ale spíš o to, kdo má pevnější nervy a vydrží déle hrát jedno birdie za druhým, aniž by udělal sebemenší chybku. V prvním kole to nejlépe zvládnul Jakub Knápek (Albatros discgolf team), věkem junior, který se tentokrát přihlásil do kategorie OPEN a zahrál krásných -7. O druhé místo se pak dělili Tomáš Kocián (Bushcraft discgolf Kopřivnice) a Pavel Šimíček (DGC Slovácko) s -5.

V kategorii žen na tom pak byly shodně ve vedení Petra Javorková (Moravian Gators) a Lucka Hotárková (Bushcraft discgolf Kopřivnice) s -3 a v těsném závěsu za nimi pak Jarča Havířová (Albatros discgolf team) s -2.

V kategorii juniorů byl na prvním místě Filip Marišinec s -3 a o druhé místo se dělili Tomáš Hotárek (Albatros discgolf team) a Bohdan Bílek (Moravian Gators) s -1.

Mastery společně ovládli Miroslav Adam a Radek Knápek (Moravian Gators) s -6, za nimi pak Karel Hlava (Albatros discgolf team) s -4.

Do druhého kola se nikomu z vedoucích flightů nešlo snadně. Přerov je jedno z mála hřišť, kde vás i sebemenší chyba nebo zaváhání může posunout o několik příček dolů.

To se projevilo i na výsledcích po druhém kole. V kategorii Open se na třetí místo  podařilo vyhoupnout Adamu Zálešákovi, který zahrál -6. Na prvním místě se udržel Jakub Knápek a na druhém pak Pavel Šimíček.

V kategorii Women se podařilo dostat do vedení Petře Javorkové. Druhé místo pak uhájila Lucka Hotárková a o tři hody za ní pak udržela třetí místo Jarča Havířová.

V juniorech byl po druhém kole ve vedení Bohdan Bílek, hned o hod za ním nejmladší hráč Albatros discgolf teamu - Tomáš Hotárek. Na třetím místě byl pak Jakub Zdráhal.

V Masterech se podařilo Karlu Hlavovi zahrát rekord dne -7 a to jej vyhouplo na první příčku. O druhé místo se dělili Radek Knápek a Miroslav Adam.

Do třetího kola už šli všichni s vědomím, že tady se bude rozhodovat o tom, kdo postoupí do finále a kdo se bude jen dívat.

V kategorii Open zahráli nejlépe třetí kolo Jakub Knápek a Adam Zálešák, což jim zajistilo postup do finále z prvního a druhého místa. Z třetího místa postoupili shodně Josef Hlava a Pavel Šimíček a z pátého místa se podařilo dostat do prvního finále v životě i Tomáši Kociánovi.

V kategorii Women žádná změna v pořadí neproběhla a do finále postoupila z prvního místa Petra Javorková, z druhého Lucka Hotárková a ze třetího Jarča Havířová.

V juniorech třetí kolo trochu zamíchalo kartami a z prvního místa postoupili společně Tomáš Hotárek a Jakub Zdráhal. Z třetího pak Bohdan Bílek.

V kategorii Master už se nenechal ohrozit Karel Hlava, který se udržel na první příčce. Z druhého místa pak postoupil Radek Knápek a z třetího Miroslav Adam.

Třetí kolo také bylo velmi šťastné pro Jaroslava Polzera, kterému se podařilo hodit eso na jamce číslo 9. Na počest této události bude samozřejmě na přerovském infoboardu umístěna plaketka s jeho jménem.

Finálové jamky v Přerově jsou prodloužené verze těch klasických, takže mnozí hráči už mohli vytáhnout i drivery, které tento den prozatím spaly v bagu.

V kategorii Open zahrál opět nejlépe Jakub Knápek (85, Albatros discgolf team) a odnesl si tak vítězství z tohoto turnaje. Druhé nejlepší skóre zahrál Adam Zálešák (91, Bushcraft discgolf Kopřivnice), což mu také vyneslo druhé místo. Shodně na třetím místě skončili Josef Hlava a Pavel Šimíček (93, DGC Slovácko). Po rozhozu o trofej pak diplom přebíral Pavel. Na pátém místě skončil a finálový flight tak uzavřel Tomáš Kocián (97, Bushcraft discgolf Kopřivnice).

V kategorii žen už zůstalo pořadí neměnné. Na první místě skončila Petra Javorková (99, Moravian Gators). Druhá se umístila Lucie Hotárková (100, Bushcraft discgolf Kopřivnice) a třetí, ale s nejlepším finálovým výsledkem, Jarča Havířová (102, Albatros discgolf team).

V kategorii juniorů nakonec dopadl souboj mezi dvěma lídry lépe pro Jakuba Zdráhala (102). O jeden hod se za ním pak skončil Tomáš Hotárek (103, Albatros discgolf team). Třetí se umístil Bohdan Bílek (108, Moravian Gators).

V kategorii Master bylo finále doslova na ostří nože. Karel Hlava i Miroslav Adam nenechali nic náhodě a zahráli nejlepší skóre ve finále ze všech kategorii, a to 22 hodů. Karlu Hlavovi (Albatros discgolf team) to vyneslo 1. místo a Miroslavu Adamovi dělené druhé místo s Radkem Knápkem.

Za internetový obchod proDG.cz bychom rádi poděkovali všem zúčastněným hráčům za pohodovou atmosféru na turnaji a hlavně pak všem členům Albatros discgolf týmu za skvělou reprezentaci.

Díky moc!


Table 'prodiscgolfcz1.stats_cookies' doesn't exist