Co je to discgolf?

Hra, sport, životní styl, či forma odreagování. Pro každého znamená discgolf něco jiného a nikdy nevíte, co by mohl znamenat pro vás.

Princip hry

Individuální sport s létajícím talířem s pravidly podobnými těm golfovým. Cílem je obejít discgolfové hřiště s co nejmenším počtem hodů. Hráč, který má na konci kola nejméně hodů, vyhrává. Zní to jednoduše? Ano, v jednoduchosti je totiž síla. 

Princip je tedy jasný, ale co je tím důvodem a magnetem, kvůli kterému discgolf tak roste? 

Proč hrát discgolf

Onomu kouzlu jsme sami podlehli, ale přesný recept neznáme. Avšak dost možná jde o kombinaci následujících výhod:

- Hrát může každý. Opravdu. Úplně. Všichni. Kolo na hřišti s přáteli si užiješ ať házíš 20 metrů, nebo 100, ať je ti 5 nebo 80. A není vůbec důležité, jestli máš svaly.

- Pozorování letu disku je návykové. Způsobu, jak disk může letět je nekonečné množství a je jen na tvé kreativitě, který si vybereš. Tvarovat křivku můžeš pomocí síly, rychlosti rotace, typu disku, náklonu pravolevému i předozadnímu, využití větru a dalším.

- Soutěžit můžeš doslova na každém rohu. V České republice proběhlo v roce 2015 přes 120 turnajů všech druhů. Pro nováčky i pro pokročilé a pro jednotlivce i dvojice. Jejich kompletní seznam najdeš na discgolf.cz.

- Začít je snadné a levné. Stačí si půjčit discgolfový disk a jít na hřiště (seznam), což je téměř vždy úplně zdarma.

Sledovat aktuální dění, nebo se nás na něco zeptat, můžeš na našem facebooku. Rádi pomůžeme.

Uvidíme se na hřišti!


Přehrát na youtube


Column 'id' cannot be null