Discmania

Discmanii bychom mohli považovat za evropskou odnož Innovy. Není snad jediný hráč, který by neznal jejich bestsellery, jako je Psycho nebo Jackal. Discmania je firma, která neuvěřitelným způsobem posunula image a vnímaní celého sportu jak na amatérské, tak i na profesionální úrovni. Nabídka disků je zde oproti Innově velmi jednoduchá, ale díky volbě opravdu osvědčených bestsellerů zde nemůžete sáhnout vedle a velmi rychle najdete ten správný disk, se kterým budete vyhrávat.

Rovněž i Discmania pojmenovává své disky podle mýtických postav a zvířat. Pro ty, co nemají takovou představivost a nedokáží si pod názvem Chaos představit letovou dráhu disku, je pak u každého názvu zkratka popisující, o jaký typ disku se jedná. MD (Mid range) – disky na střední vzdálenost. FD (Fairway Driver) – rovné drivery. PD (Power Driver) – drivery pro silové hráče. DD (Distance Driver) – drivery pro veliké vzdálenosti. TD (Turning Driver) – pravotočivé drivery.

S označením plastů je to velmi podobné jako u Innovy a určitě si všimnete záměrné podobnosti. Názvem D- line jsou označeny disky z materiálu, který je stejný jako plast DX u Innovy. P-line pak stejný plast jako Pro, C-line je innovácký Champion a S-line je klasický Star. Pokud tedy máte své oblíbené materiály, nemusíte mít strach, že byste je u Discmanie nenašli.

 


Column 'id' cannot be null