Innova

Značku Innova všichni považujeme za matku discgolfu. Firma vznikla už v roce 1983, kdy si její zakladatel Dave Dunipace nechal patentovat první discgolfový disk (Eagle). Díky 25 let trvající patentové ochraně se tak Innova stala hlavním hráčem na discgolfovém trhu. Za dobu existence firmy tam byly vyvinuty stovky druhů disků a desítky různých materiálů. Takto široké spektrum možností vám vždy zaručí, že si vyberete ten správný disk přímo na míru.

Disky u Innovy často nesou jména zvířat nebo mýtických bytostí a velmi často tyto názvy odpovídají tomu, jak létají. Například od takového nosorožce určitě neočekáváte dlouhý let a ladné skoky od země.

Innova má samozřejmě také své značení plastů, ze kterých jsou disky vyráběny. Základní řada je označena zkratkou DX. Trochu měkčí verze plastu DX pak nese název R-Pro a Pro. Stylové průhledné disky jsou vyráběny z plastu Champion a ty nejodolnější hledejte pod názvem Star. Modifikace plastů, na kterých se podíleli i světoví hráči discgolfu, pak nesou zkratku jejich jmen, např. KC Pro (Ken Climo) nebo JK Pro (Juliana Korver).

Toto je ale jen stručný výčet všech možností. Innova samozřejmě stále pracuje na vývoji a zlepšování svých produktů, a tak se každý rok můžete těšit na sérii nových disků a materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Discgolf je sport, který se nezastavitelně vyvíjí a stále nabízí nové možnosti. Posledními novinkami jsou například odlehčené plasty Blizzard Champion a StarLite nebo super měkký GStar.

 


Column 'id' cannot be null