Millennium discs

Millennium discs je firma založená v polovině 90. let Johnem Houckem a Haroldem Duvallem. Jejich prvním výrobkem byl putter Omega Super Soft, na kterém celému discgolfovému světu ukázali, jak může vypadat spojení špičkového designu a nového moderního materiálu. Od Millennium discs můžete tedy očekávat vlastní řadu inovativních materiálů a sérii velmi dobře ovladatelných disků. Hlavní filozofií firmy je kladení důrazu na přesnost disků oproti vzdálenosti, kterou uletí.

Názvy disků nesou jména různých objektů na hvězdné obloze a podobně jako u Discmanie vám pro lepší orientaci pomohou různé zkratky. Pod zkratkou MS (Midrange Straight) můžete očekávat rovný disk na střední vzdálenosti a naopak MF (Midrange Fade) je midrange s vyšším fadem. Podobně je tomu pak i u driverů. LS (Long Straight) jsou rovné fairway drivery a LF (Long Fade) budou spíše delší a více stabilní drivery do větru.

Na čem si Millennium discs opravdu zakládá, jsou však inovativní druhy plastů. Základním plastem je Millennium Standard. Jde o plast, který se skvěle drží, ale nemůžete od něj čekat, že vám vydrží do konce života. Dalším plastem je Super Soft, který je příjemně měkký a jsou z něj vyráběny puttery. Odolnější a stylově průhledné disky pak hledejte pod označením Quantum a pokud jste příznivcem odlehčených plastů, hledejte Quantum Zero-G. Nejexkluzivnější plast se nazývá Sirius.

 


Column 'id' cannot be null