Svoji sezónu začal Kuba Knápek v plném proudu na tour v USA. Objel čtyři turnaje a sbíral zážitky jak se patří, včetně švábů na ubytku a střelby v okolí hřiště. Doma si po návratu zahrál na Búřově, kde bral druhé místo za Tomem Mozolou, a také na dalším turnaji DGPT na Konopišti.
„Sezóna byla jedna velká zkušenost. Bylo třeba se přenést přes hodně pochybností a nepříznivých zdravotních podmínek, kvůli kterým jsem si musel dát pauzu.” Tato přestávka Knapyho stála nejen MČR a letní evropskou část turnajů, ale také účast na Světových hrách, kde jej zastoupil Peťa Striegler.
Nemálo z nás se těšilo, kdy ho budeme moci opět vidět hrát na hřišti. Nikdo se ale na výhoziště v turnaji nemohl těšit více, než on sám. „Bylo těžké se do toho opět dostat. Ale myslím, že mi to taky hodně dalo a potenciálně i navýšilo můj strop.”

Kuba Knápek na Moravian Open 2025 | foto: Tomáš Valík, proDiscgolf.cz
Svůj návrat předvedl na Moravian Open a nemohl se ukázat lépe. V prvním kole zahrál svůj nejlepší výkon dle ratingu (1067) a sobotu uzavřel esem na osmnáctce, které označil jako svůj největší zážitek roku. Domácí turnaj se mu podařilo vyhrát už počtvrté v řadě a to také v rekordním průměrném ratingu 1054.
Jak na to naváže příští rok? „Zatím nemám nijak moc konkrétní ambice, ale chci hrát ty největší světové turnaje a zaměřit se spíše na Evropu.”



